Konto Premium

Pięć koszmarnych nocy cały film

Konto Premium

Pięć koszmarnych nocy: Praca nocnego stróża staje się walką o życie

Mike Schmidt (Josh Hutcherson) traci pracę. Desperacko poszukuje zajęcia, aby zachować prawo do opieki nad swoją dziesięcioletnią siostrą Abby (Piper Rubio). Przyjmuje posadę nocnego stróża w opuszczonej restauracji “Freddy Fazbear’s Pizzeria”, która została zamknięta po serii niewyjaśnionych zaginięć dzieci w latach 80.

Już na swojej pierwszej zmianie mężczyzna odkrywa, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje, a mechaniczne kukiełki, będące główną atrakcją tego miejsca, ożywają pod osłoną mroku i stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Razem z Abby i lokalną policjantką, Vanessą (Elizabeth Lail) stają oko w oko z siłami nadprzyrodzonymi.

Czy Mike’owi uda się przerwać pięć koszmarnych nocy i ocalić siebie oraz swoją siostrę?

Obsada aktorska w filmie „Pięć koszmarnych nocy”

Aktorzy:

 • Josh Hutcherson jako Mike
 • Piper Rubio jako Abby
 • Elizabeth Lail jako Vanessa
 • Matthew Lillard jako Steve Raglan / William Afton
 • Mary Stuart Masterson jako Ciocia Jane
 • Kat Conner Sterling jako Max
 • David Lind jako Jeff
 • Christian Stokes jako Hank
 • Joseph Poliquin jako Carl

Ciekawe informacje o „Pięć koszmarnych nocy”

 • Kiedy ciocia Jane ogląda telewizję, układ pokoju jest dokładnie taki sam jak Michaela z Five Nights at Freddy’s: Secret Location.
 • Mimo że został zbudowany kostium Golden Freddy’ego, nigdy nie był używany podczas kręcenia filmu. We wszystkich jego ujęciach był animatronikiem sterowanym przez kukiełkarzy z The Jim Henson Company.
 • W przeciwieństwie do większości studiów używających CGI do ożywiania stworzeń, pracownia stworzeń Jima Hensona była odpowiedzialna za stworzenie animatroników Fazbear.
 • Animatronik Chica próbujący wciągnąć Abby jest Baby z Five Nights at Freddy’s: Sister Location.
 • Z powodu szkieletopodobnej struktury Foxy’ego, został on zbudowany jako animatronik w pełnej postaci i wykonywany przez Russa Walko, wraz z grupą kukiełkarzy z The Jim Henson Company. W ujęciach, w których Foxy chodził, potrzebnych było nawet sześciu kukiełkarzy, aby osiągnąć pełen zakres jego ruchów.

Podsumowanie

Film “Pięć koszmarnych nocy” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,3, na IMDb 5,9, a na TMDb aż 8,3. Te różnice mogą sugerować, że opinie widzów są podzielone.

“Pięć koszmarnych nocy” to horror i komedia, co oznacza, że film może przyciągnąć uwagę zarówno miłośników strasznych historii, jak i tych, którzy lubią połączenie humoru z napięciem. Dla osób poszukujących mocnych wrażeń i chwytających za serce momentów, ten film może być odpowiedni.

Jednakże, dla tych, którzy nie przepadają za horrorami lub nie są fanami czarnego humoru, “Pięć koszmarnych nocy” może okazać się zbyt intensywnym doświadczeniem. Osoby o słabszych nerwach mogą mieć trudności z przeżyciem filmowych scen strachu i grozy.

Podsumowując, jeśli jesteś fanem horrorów i komedii oraz lubisz doświadczać silnych emocji podczas oglądania filmów, “Pięć koszmarnych nocy” może być dla Ciebie. Jednak jeśli nie przepadasz za tym gatunkiem filmowym lub preferujesz lżejsze produkcje, ten film może Cię nie zainteresować.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo