Konto Premium

Pianista cały film

Konto Premium

Pianista – niezwykłe dzieło filmowe o czasach wojny

Pianista to film dramatyczny z 2002 roku, który zdobył wiele nagród i uznanie widzów na całym świecie. Reżyserem filmu jest Roman Polański, a w roli głównej wystąpił Adrien Brody. Film opowiada historię wûadysław Szpilmana, zdolnego i młodego pianisty o pochodzeniu żydowskim, który mieszkał w Warszawie w czasie, gdy do miasta wkroczyli Niemcy.

„Cały film” Pianista jest poruszający i przejmujący, a zarazem ukazuje prawdziwą historię, która wydarzyła się podczas drugiej wojny światowej. Główny bohater przeżył piekło wojny i zdołał uciec z warszawskiego getta, dzięki czemu miał szansę na przetrwanie. Po wybuchu Powstania Warszawskiego, Szpilman musiał znaleźć kolejne sposoby na przetrwanie, które jednocześnie pozwoliły mu zachować pasję do muzyki.

Pianista to film pełen dramatyzmu, emocji i wrażliwości, który pozwala zrozumieć, jakie cierpienia i dramaty przeżywali ludzie podczas wojny. Pokazuje też, że pasja i talent, jakie posiadamy, mogą nam pomóc przetrwać nawet w najtrudniejszych warunkach.

Produkcja filmu Pianista została zrealizowana przez kilka firm, m.in. Canal+, Bac Films, Heritage Films czy Studio Babelsberg. Film został nagrodzony Złotą Palmą na Festiwalu Filmowym w Cannes oraz trzema nagrodami Oscara, w tym za najlepszy film, reżyserię i aktora pierwszoplanowego.

Jeśli chcesz obejrzeć „cały film” Pianista, możesz skorzystać z ofert wideo na życzenie lub platform streamingowych. To wartościowa propozycja dla miłośników historii, dramatów wojennych i muzyki.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

kto-tu-jest-winny
Kto tu jest winny
chora-pamiec
Chora pamięć
zlodziejki
Złodziejki
bal-czterdziestu-jeden
Bal czterdziestu jeden

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo