Konto Premium

Paryż pani Harris cały film

Konto Premium

Paryż pani Harris – opis fabuły

“Paryż pani Harris” to pełna humoru i wzruszająca opowieść o londyńskiej sprzątaczce Adzie Harris (Lesley Manville), której wydaje się, że jej samotne życie może się odmienić, jeśli stanie się właścicielką sukni od Christiana Diora. Pożegnanie z takimi przyjaciółmi jak Archie (Jason Isaacs) nie będzie łatwe, podobnie jak zjednanie sobie elit w Paryżu – od Madame Colbert (Isabelle Huppert) po wyidealizowanego księgowego André (Lucas Bravo). Ale nieposkromiony urok Ady może w końcu uratować cały Dom Diora w tej pokrzepiającej historii o zwyczajnej kobiecie, której odwaga podążania za swoimi marzeniami pozwala stać się niezwykłą inspiracją.

Obsada aktorska w filmie „Paryż pani Harris”

Aktorzy:

 • Lesley Manville jako Ada Harris
 • Isabelle Huppert jako Claudine Colbert
 • Lambert Wilson jako Marquis de Chassagne
 • Alba Baptista jako Natasha
 • Lucas Bravo jako André Fauvel
 • Ellen Thomas jako Vi Butterfield
 • Rose Williams jako Pamela Penrose
 • Jason Isaacs jako Archie
 • Anna Chancellor jako Lady Dant

Gdzie obejrzeć cały film Paryż pani Harris online

1. Canal + Premiery: Film można obejrzeć na platformie Canal + Premiery. Jest to serwis VOD oferujący szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Canal + Premiery jest dostępne dla abonentów Canal +, którzy mogą korzystać z niego na różnych urządzeniach, takich jak telewizory, smartfony czy tablety. Serwis oferuje wysoką jakość transmisji oraz możliwość oglądania filmów w dowolnym czasie.

2. SkyShowtime: Film można obejrzeć na platformie SkyShowtime. Jest to nowy serwis VOD, który powstał w wyniku połączenia platform Sky i Showtime. SkyShowtime oferuje bogatą bibliotekę filmów, seriali i programów telewizyjnych, w tym wiele ekskluzywnych produkcji. Serwis zapewnia wysoką jakość transmisji oraz możliwość oglądania treści na różnych urządzeniach. Dodatkowo, użytkownicy mają dostęp do funkcji personalizacji i rekomendacji.

3. iTunes: Film można obejrzeć na platformie iTunes. Jest to popularny serwis VOD stworzony przez firmę Apple. iTunes oferuje szeroki wybór filmów, muzyki, podcastów i innych treści multimedialnych. Użytkownicy mogą kupować lub wynajmować filmy w cyfrowej formie i oglądać je na różnych urządzeniach Apple, takich jak iPhone, iPad czy Apple TV. Serwis zapewnia wysoką jakość transmisji oraz możliwość pobierania treści do offline.

4. Rakuten: Film można obejrzeć na platformie Rakuten. Jest to globalny serwis VOD, który oferuje różnorodne treści, w tym filmy, seriale, anime i wiele innych. Rakuten dostępny jest na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, telewizory czy komputery. Serwis zapewnia wysoką jakość transmisji oraz możliwość personalizacji treści. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z programu lojalnościowego i zbierać punkty za oglądanie filmów.

Ciekawe informacje o „Paryż pani Harris”

 • Postać Archiego (Jason Isaacs) jest wynalazkiem filmowej adaptacji, podobnie jak finałowa scena na balu i potencjalna romantyczna linia z markizem de Chassagne, który w książce był przedstawiony jako starszy mężczyzna, okazujący współczucie dla Ady i nic więcej. Książka nie posiada więc romantycznego tła dla głównej postaci, prezentując panią Harris jedynie jako postać, która ma pozytywny wpływ na innych podczas swojej podróży.
 • Budapeszt zastąpił niektóre ustawienia Paryża. Podobnie jak jego francuski odpowiednik, ma wiele tego samego stylu architektonicznego, wąskie brukowane uliczki i piękne stare budynki.
 • W przeciwieństwie do filmowej adaptacji, gdzie pani Harris wygrała w loterii, ale była w stanie zapłacić za podróż do Paryża i zakup sukienki z jej emerytury dla jej zmarłego wojennego bohatera męża, w książce zbierała pieniądze przez trzy lata. Początkowo wygrała 102 funty w loterii, następnie zarobiła 25 funtów za znalezioną broszkę, straciła 50 funtów na wyścigach i zaoszczędziła resztę pieniędzy na ubrania, rozrywkę, papierosy i gin, nawet ograniczając się w jedzeniu przez trzy lata. Dokładniej mówiąc, dwa lata, siedem miesięcy, trzy tygodnie i jeden dzień.
 • Finał filmu jest bardziej wyrafinowany niż oryginał Paula Gallico. W powieści młoda aktorka faktycznie przypadkowo podpaliła sukienkę Diora, ale pani Ada nigdy nie otrzymała zastępstwa z Paryża. Dom mody Dior, włączając pana Colberta, pana Christiana Diora, Natashę i Andre, wysłał jej tylko kwiaty jako podziękowanie za jej zaangażowanie, a na samym końcu książki pani Harris postanawia zostawić spaloną sukienkę bez naprawy. Rozumie, że nagrodą tej podróży byli ludzie, a nie sukienka.
 • Pierwsza sukienka pokazana w atelier to słynny New Look z 1947 roku, którego przełomowa nowa sylwetka weszła do historii mody po okresie racjonowania materiałów wojennych i uczyniła z Christiana Diora rozpoznawalne nazwisko.

Podsumowanie

Film “Paryż pani Harris” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,5, na IMDb 7,1, a na TMDb 7,2. Jest to film z gatunku dramatu i komedii.

Dzięki temu, że oceny są dość zbliżone, można przypuszczać, że film może się spodobać osobom, które lubią filmy z tych gatunków. Jednakże, ze względu na nieco niższe oceny na Filmwebie, może nie być to film dla osób o wygórowanych oczekiwaniach.

Film ten może przyciągnąć widzów, którzy cenią sobie historie pełne emocji i humoru. Jednakże, dla osób szukających czegoś bardziej ambitnego lub złożonego, może okazać się zbyt lekki.

Podsumowując, “Paryż pani Harris” to film dla miłośników dramatów i komedii, którzy szukają lekkiego i przyjemnego kina. Jednakże, dla osób o wygórowanych oczekiwaniach lub preferujących bardziej ambitne produkcje, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

psi-patrol-wielki-film
Psi Patrol: Wielki film
how-to-have-sex
How to Have Sex
siostrzenstwo-swietej-sauny
Siostrzeństwo świętej sauny
uwierz-w-mikolaja
Uwierz w Mikołaja

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo