Konto Premium

Pan Smith jedzie do Waszyngtonu cały film

Konto Premium

Pan Smith jedzie do Waszyngtonu – klasyk kina amerykańskiego

Pan Smith jedzie do Waszyngtonu, to amerykański film z 1939 roku, wyreżyserowany przez Franka Caprę. Obraz ten uważany jest za jeden z najważniejszych klasyków kina amerykańskiego, a James Stewart w roli młodego senatora Jeffersona Smitha stworzył jedną z najbardziej ikonicznych ról w swojej karierze.

Intryga

Akcja filmu skupia się wokół młodego senatora Jeffersona Smitha, który odkrywa, że w Waszyngtonie króluje korupcja i układy polityczne. Smith jest prostodusznym człowiekiem, który wierzy w wartości demokracji i prawa. Gdy odkrywa, że senatorzy, którzy powinni reprezentować swoich wyborców, dbają tylko o własne interesy, postanawia powalczyć o prawdę.

Najważniejsze nagrody

Pan Smith jedzie do Waszyngtonu zdobył wiele nagród i wyróżnień. W 1940 roku otrzymał 11 nominacji do Oscara, w tym w kategorii najlepszy film, reżyseria, scenariusz i aktor pierwszoplanowy (James Stewart). Film zdobył jedynie jedną nagrodę – za najlepszy scenariusz oryginalny, ale do dzisiaj uważany jest za jeden z najważniejszych i najbardziej wpływowych filmów w historii kina.

Gdzie obejrzeć cały film?

Jeśli chcesz obejrzeć Pan Smith jedzie do Waszyngtonu w całości, możesz poszukać go w serwisach streamingowych takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy HBO Go. Film ten jest dostępny w wersji z angielskimi napisami, co może pomóc w lepszym zrozumieniu dialogów. Warto zwrócić uwagę na to, że Pan Smith jedzie do Waszyngtonu to film, który pomimo swojego wieku wciąż zachwyca i porusza swoją uniwersalną tematyką.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo