Konto Premium

Pajęcza Głowa cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Pajęcza Głowa” już za nami!

Joseph Kosinski to jedyny reżyser filmu “Pajęcza Głowa”, który swoją premierę miał już 17 czerwca 2022 roku. Oryginalny tytuł produkcji brzmi “Spiderhead”, a należy ona do gatunku thriller. Film został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych.

Scenariusz do “Pajęczej Głowy” został napisany przez Rhetta Reese’a i Paula Wernicka, a jego czas trwania wynosi 106 minut. Premiera tego długo oczekiwanego filmu odbyła się rok temu, jednak wciąż budzi on wiele emocji i kontrowersji.

“Pajęcza Głowa” to historia, która porusza najgłębsze lęki i tajemnice ludzkiej psychiki. Film opowiada o niezwykłym eksperymencie przeprowadzanym na więźniach, którzy zostają poddani manipulacji umysłu. Ich emocje i myśli są kontrolowane przez tajemniczą technologię, co prowadzi do nieprzewidywalnych konsekwencji.

Joseph Kosinski, znany z takich produkcji jak “Oblivion” czy “TRON: Dziedzictwo”, postawił na dynamiczną narrację i wciągającą akcję, które doskonale współgrają z atmosferą thrillera. W rolach głównych występują utalentowani aktorzy, których nazwiska z pewnością nie są obce miłośnikom kina.

Premiera filmu “Pajęcza Głowa” była wydarzeniem, na które czekało wielu kinomanów. Teraz, po roku od premiery, możemy podsumować tę produkcję i zastanowić się nad jej wpływem na przyszłość kina.

Fabuła filmu “Pajęcza Głowa”

W ultranowoczesnym zakładzie karnym bez krat, cel i pomarańczowych ubrań, zarządzanym przez genialnego wizjonera Steve’a Abnestiego (Chris Hemsworth), osadzeni mogą skrócić wyrok, decydując się na wszczepienie modułu dawkującego psychodeliki. W “Pajęczej głowie” więźniowie-ochotnicy mogą być sobą do momentu, w którym stają się kimś innym. Bywa, że stają się lepszą wersją siebie samych.

Humor nie dopisuje? Mamy coś na to. Brakuje słów? Nie ma sprawy. Gdy między osadzonymi w więzieniu Jeffem (Miles Teller) i Lizzy (Jurnee Smollett) budzi się uczucie, ich droga do odkupienia win staje się kręta, ponieważ eksperymenty Abnestiego zaczynają całkowicie przesuwać granice wolnej woli.

Obsada aktorska w filmie „Pajęcza Głowa”

Aktorzy:

 • Chris Hemsworth jako Abnesti
 • Mark Paguio jako Verlaine
 • Jurnee Smollett jako Lizzy
 • Miles Teller jako Jeff
 • Tess Haubrich jako Heather
 • BeBe Bettencourt jako Emma
 • Angie Milliken jako Sarah
 • Joey Vieira jako Miguel
 • Sam Delich jako Adam

Gdzie obejrzeć cały film Pajęcza Głowa online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie, oferująca szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis ten działa na zasadzie subskrypcji, gdzie użytkownicy płacą miesięczną opłatę za dostęp do całej biblioteki treści. Netflix produkuje również własne oryginalne filmy i seriale, które zdobywają wiele nagród i cieszą się dużą popularnością. Platforma oferuje personalizowane rekomendacje, możliwość oglądania treści offline oraz dostęp z różnych urządzeń, takich jak telewizory, smartfony czy tablety.

Ciekawe informacje o „Pajęcza Głowa”

 • Rogan (grany przez Nathana Jonesa) czyta książkę zatytułowaną “Dziesiąty grudnia” autorstwa George’a Saundersa, która po raz pierwszy została opublikowana w formie książkowej 8 stycznia 2013 roku przez Random House. Zawiera opowiadanie “Ucieczka z Spiderhead”, na podstawie którego powstał ten film.
 • Jest to trzecia współpraca między reżyserem Josephem Kosinskim a aktorem Milesem Tellerem, po filmach “Tylko dla odważnych” (2017) i “Top Gun: Maverick” (2022), który został wydany zaledwie 3 tygodnie przed premierą tego filmu.
 • Pomimo że wciela się w postać “Verlaine”, Mark Paguio jest nazywany “Markiem” (prawdziwe imię aktora) przez cały czas trwania filmu.
 • Laura Dern i Charles Parnell nakręcili scenę, w której Abnesti (postać graną przez Hemswortha) przedstawiał swoje pomysły radzie, ale cała sekwencja została wycięta z ostatecznej wersji filmu.
 • Jest to pierwszy film Josepha Kosinskiego, który otrzymał rating R. Jego inne filmy, “Tron: Dziedzictwo” (2010), “Niepamięć” (2013), “Tylko dla odważnych” (2017) i “Top Gun: Maverick” (2022) miały rating PG lub PG-13.

Podsumowanie

Film “Pajęcza Głowa” otrzymał różne oceny na popularnych stronach filmowych. Na Filmwebie zdobył ocenę 4,9, na IMDb 5,4, a na TMDb 5,8. Te oceny sugerują, że film może być kontrowersyjny i podzielony wśród widzów.

Jako thriller, “Pajęcza Głowa” może przyciągnąć uwagę osób lubiących napięcie i nieprzewidywalne zwroty akcji. Film ten może zainteresować również fanów tajemniczych historii oraz tych, którzy lubią zagadki i rozwiązywanie trudnych zagadek.

Jednak dla osób oczekujących konkretnego rozwiązania i jasno określonej fabuły, “Pajęcza Głowa” może być rozczarowaniem. Film ten może również nie przypaść do gustu widzom, którzy preferują bardziej tradycyjne gatunki filmowe lub oczekują większej akcji i intensywności.

Podsumowując, “Pajęcza Głowa” to thriller o kontrowersyjnych ocenach, który może przyciągnąć uwagę osób lubiących napięcie i zagadki. Jednak dla tych, którzy oczekują konkretnego rozwiązania i tradycyjnej fabuły, film ten może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo