Konto Premium

Orlęta. Grodno ‘39 cały film

Konto Premium

Orlęta. Grodno ‘39

“Orlęta. Grodno ‘39” to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego, 1 września 1939 r. budynek jego szkoły zostaje zbombardowany przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, Tadka, Eweliny oraz tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.

17 września 1939 roku, na mocy porozumień sowiecko-niemieckich, Armia Czerwona wkracza do Polski. 20 września planuje zająć Grodno. Obrońcy miasta rozpoczynają beznadziejną, heroiczną walkę. Nieliczne oddziały wojskowe są wspomagane przez ludność cywilną, przede wszystkim młodzież szkolną. To właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta, stając się ofiarami niezwykłego okrucieństwa okupantów.

Obsada aktorska w filmie „Orlęta. Grodno ‘39”

Aktorzy:

  • Feliks Matecki jako Leoś Rotman
  • Jowita Budnik jako Rotmanowa
  • Filip Gurłacz jako Jakub Rotman
  • Bartłomiej Topa jako Plutonowy Greń
  • Wit Czernecki jako Tadek Jusiukiewicz
  • Almira Nawrot jako Ewelina Stolińska
  • Łukasz Lewandowski jako Zegarmistrz Szmul
  • Antoni Pawlicki jako Stoliński
  • Leszek Lichota jako Dyrektor Zabiełło

Gdzie obejrzeć cały film Orlęta. Grodno ‘39 online

Film można obejrzeć na trzech różnych platformach: Canal+, Player+ oraz TVP.

Canal+ to płatny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Jest znany z wysokiej jakości treści oraz ekskluzywnych produkcji. Canal+ umożliwia oglądanie filmów w ramach subskrypcji lub za pomocą płatnych transakcji.

Player+ to również płatna platforma VOD, należąca do Grupy TVN. Oferuje dostęp do bogatej biblioteki filmów, seriali i programów telewizyjnych. Player+ wyróżnia się możliwością oglądania materiałów na żywo oraz dostępem do archiwum programów telewizyjnych stacji należących do Grupy TVN.

TVP (Telewizja Polska) to publiczna telewizja, która udostępnia swoje treści online za darmo na swojej stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej. W serwisie TVP można znaleźć filmy, seriale, programy rozrywkowe i wiele innych. TVP jest popularnym źródłem polskich produkcji i programów informacyjnych.

Podsumowanie

Film “Orlęta. Grodno ’39” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 5,8, na IMDb 5,2, a na TMDb 6,3. Te oceny sugerują, że film może być średnio oceniany przez widzów.

Jako dramat wojenny, “Orlęta. Grodno ’39” może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych historią i tematyką związaną z II wojną światową. Film może również przemówić do fanów filmów o młodych bohaterach stawiających czoła trudnym sytuacjom.

Jednakże, ze względu na średnie oceny, film może nie spełnić oczekiwań widzów poszukujących wyjątkowej fabuły lub doskonałej reżyserii. Osoby, które nie są zainteresowane tematyką wojenną lub dramatami mogą nie znaleźć w nim niczego interesującego.

Podsumowując, “Orlęta. Grodno ’39” to film dla osób zainteresowanych historią i tematyką wojenną, zwłaszcza jeśli lubią filmy o młodych bohaterach. Jednakże, ze względu na średnie oceny, może nie przyciągnąć uwagi widzów poszukujących czegoś wyjątkowego lub niezwykłego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo