Konto Premium

Operacja Mincemeat cały film

Konto Premium

Operacja Mincemeat: Niezwykła strategia dezinformacji w czasie II wojny światowej

Jest rok 1943, a Alianci desperacko próbują przełamać kontrolę Hitlera nad okupowaną Europą i zaplanować zmasowany atak na Sycylię. Jednak przed nimi stoi niemożliwe wyzwanie – jak ochronić jednostki zaangażowane w inwazję przed potencjalną masakrą? W tej sytuacji dwaj wybitni oficerowie wywiadu, Ewen Montagu (Colin Firth) i Charles Cholmondeley (Matthew Macfadyen), postanawiają opracować najbardziej inspirującą i nieprawdopodobną strategię dezinformacji w historii wojskowości.

Ich plan opiera się na wyjątkowym tajnym agencie, który jest już nieżyjący. Operacja Mincemeat polega na wprowadzeniu fałszywych informacji do rąk niemieckiego wywiadu poprzez zrzucenie ciała agenta na wybrzeże Hiszpanii. Ciało ma być wyposażone w dokumenty sugerujące, że Alianci planują inwazję na Grecję, a nie na Sycylię.

Ta niezwykła prawdziwa historia opowiada o pomyśle, który miał zmienić bieg wojny. Pomimo braku logiki i ryzyka dla życia wielu osób, operacja ta testuje nerwy jej wykonawców do granic możliwości. Czy Montagu i Cholmondeley zdołają przeprowadzić Operację Mincemeat i oszukać niemieckiego wywiadu, umożliwiając tym samym sukces inwazji na Sycylię?

Obsada aktorska w filmie „Operacja Mincemeat”

Aktorzy:

 • Colin Firth jako Ewen Montagu
 • Markus von Lingen jako Adolf Clauss
 • Alba Brunet jako Ana Flores
 • Nico Birnbaum jako Alexis von Roenne
 • Paul Lancaster jako Nigel Pinfield
 • Jeremy Azis jako Członek klubu Gargoyle
 • Matthew Macfadyen jako Charles Cholmondeley
 • Kelly Macdonald jako Jean Leslie
 • Penelope Wilton jako Hester Leggett

Gdzie obejrzeć cały film Operacja Mincemeat online

1. Canal + Premiery: Film można obejrzeć na platformie Canal + Premiery. Jest to serwis VOD oferujący najnowsze premiery filmowe, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Canal + Premiery jest dostępny dla abonentów telewizji Canal +, którzy mają możliwość korzystania z usługi w ramach swojego pakietu.

2. Player+: Film można obejrzeć na platformie Player+. Jest to popularny polski serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali oraz programów telewizyjnych. Player+ umożliwia oglądanie treści zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje również opcję subskrypcji, dzięki której użytkownicy mają dostęp do większej liczby treści.

3. Cineman: Film można obejrzeć na platformie Cineman. Jest to serwis VOD specjalizujący się w filmach niezależnych oraz artystycznych. Cineman oferuje unikalną kolekcję filmów, które często nie są dostępne na innych platformach. Serwis stawia na wysoką jakość obrazu i dźwięku oraz dba o promocję mniej znanych produkcji.

4. Rakuten: Film można obejrzeć na platformie Rakuten TV. Jest to międzynarodowy serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali w różnych językach. Rakuten TV umożliwia oglądanie treści na różnych urządzeniach, w tym na telewizorach Smart TV. Serwis oferuje zarówno darmowe treści, jak i płatne filmy i seriale do wypożyczenia lub zakupu.

Ciekawe informacje o „Operacja Mincemeat”

 • Historia operacji Mincemeat została wcześniej przedstawiona w filmie “Człowiek, którego nie było” (1956) na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Ewena Montagu.
 • Operacja Mincemeat była ogromnym ryzykiem brytyjskiego wywiadu morskiego, nawet długo po tym, jak wiadomo było, że niemiecka sieć szpiegowska dała się na to nabrać. Wysoko postawiony oficer nazistowski, uważany za Heinricha Himmlera, rzekomo powiedział Adolfowi Hitlerowi, że ma uczucie, iż to jest oszustwo, ale jego obawy zostały odrzucone.
 • W rzeczywistości ciało “Michaela” w ramach operacji Mincemeat zaczęło się rozkładać i prawie nie zostało użyte. Podstęp polegał na tym, że zwłoki nie były w morzu przez długi czas. Królewska Marynarka Wojenna postanowiła jednak kontynuować plan.
 • Mówi się, że autorem tej operacji był Ian Fleming, co zostało szczegółowo opisane i za co Fleming otrzymał uznanie w miniserialu telewizyjnym “Fleming” (2014).
 • Kpt. mar. Montagu i kpt. mar. Fleming oraz kmdr Salvador-Beare noszą odznaki stopni “wavy Navy” Ochotniczej Rezerwy, w przeciwieństwie do prostych pierścieni oficerów regularnej marynarki, takich jak por. mar. Jewell i adm. Godfrey. Por. pil. Cholmondeley nosi odpowiednią odznakę na klacie “VR” Królewskich Sił Powietrznych.

Podsumowanie

Film “Operacja Mincemeat” otrzymał różne oceny na stronach takich jak Filmweb (5,9), IMDb (6,6) i TMDb (6,5). Jest to dramat wojenny, który może przypaść do gustu pewnej grupie widzów, ale niekoniecznie innym.

Dla osób zainteresowanych historią wojenną i intrygami politycznymi, ten film może być interesujący. Opowiada on o pewnym wydarzeniu lub okresie historycznym, które może być fascynujące dla tych, którzy lubią zgłębiać przeszłość. Dodatkowo, jeśli ktoś jest fanem filmów o tematyce wojennej i lubi oglądać produkcje związane z tym gatunkiem, to również może znaleźć coś dla siebie w “Operacji Mincemeat”.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i widowiskowych efektów specjalnych, ten film może okazać się nieco rozczarowujący. Jeśli ktoś preferuje bardziej emocjonujące i intensywne produkcje, to “Operacja Mincemeat” może nie spełnić ich oczekiwań.

Podsumowując, film “Operacja Mincemeat” może przypaść do gustu osobom zainteresowanym historią wojenną i intrygami politycznymi. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne produkcje, może okazać się mniej satysfakcjonujący.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo