Konto Premium

Okręt cały film

Konto Premium

Okret – niemiecki film wojenny na podstawie powieści

Okret to niemiecki film wojenny z 1981 roku w reżyserii Wolfganga Petersena. Film został zrealizowany na podstawie powieści Lothara-Günthera Buchheima pod tym samym tytułem.

Okret – fabuła

Okret to szczegółowe spojrzenie na życie i obowiązki marynarzy niemieckiego okrętu podwodnego U-96 w czasie II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu jest porucznik Werner, który z początku wstępuje do marynarki wojennej z entuzjazmem. Jednak po kilku tygodniach spędzonych na pokładzie U-96 uświadamia sobie, że wojna nie jest tak romantyczna, jak się ją przedstawia.

Okret – obsada

W rolę porucznika Wernera wcielił się Herbert Grönemeyer. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Jürgen Prochnow jako kapitan okrętu, Martin Semmelrogge jako 2 oficer, oraz Uwe Ochsenknecht jako jedyny z zalogi, który potrafił grać na gitarze.

Okret – cały film

Jeśli chcesz obejrzeć Okręt, możesz skorzystać z popularnych serwisów streamingowych, takich jak Netflix, czy Amazon Prime Video. Oba serwisy oferują możliwość obejrzenia filmu w jakości HD. Warto pamiętać, że nielegalne udostępnianie filmów jest karalne, dlatego zawsze należy szukać legalnych źródeł, by nie narazić się na problemy prawne.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo