Konto Premium

Oczy Tammy Faye cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Oczy Tammy Faye”

Film “Oczy Tammy Faye” opowiada niezwykłą historię życia i kariery telewizyjnej ewangelistki Tammy Faye Bakker. Akcja toczy się w latach 70. i 80. XX wieku, kiedy Tammy Faye i jej mąż Jim Bakker zbudowali największą na świecie religijną sieć medialną oraz chrześcijański park rozrywki.

Tammy Faye zdobyła ogromny szacunek i popularność dzięki swojemu przesłaniu miłości, akceptacji i prawa do szczęścia. Jej otwartość i życzliwość wobec ludzi z różnych środowisk sprawiły, że stała się legendą. Jednak nie tylko jej osobowość przyciągała uwagę – jej wyjątkowy głos i charakterystyczny makijaż również przyciągały uwagę mediów i widzów.

Niestety, nieprawidłowości finansowe oraz intrygi konkurentów zaczęły niszczyć misternie skonstruowane imperium Tammy Faye i Jima Bakkerów. Skandale dotyczące ich działalności doprowadziły do upadku ich religijnej sieci medialnej.

Film “Oczy Tammy Faye” przedstawia nie tylko sukcesy Tammy Faye jako telewizyjnej ewangelistki, ale również jej trudności i niepowodzenia. Pokazuje, jak bohaterka stawiała czoła przeciwnościom losu i jak próbowała odbudować swoje życie po upadku.

To poruszające dzieło ukazuje historię silnej kobiety, która mimo wszystkich trudności nie straciła wiary w siebie i w swoje przesłanie. Film “Oczy Tammy Faye” jest pełen emocji, inspirujących momentów oraz refleksji na temat wiary, sukcesu i ludzkiej natury.

Obsada aktorska w filmie „Oczy Tammy Faye”

Aktorzy:

 • Jessica Chastain jako Tammy Faye Bakker
 • Andrew Garfield jako Jim Bakker
 • Cherry Jones jako Rachel Grover
 • Vincent D’Onofrio jako Jerry Falwell
 • Mark Wystrach jako Gary Paxton
 • Sam Jaeger jako Roe Messner
 • Louis Cancelmi jako Richard Fletcher
 • Gabriel Olds jako Pat Robertson
 • Fredric Lehne jako Fred Grover

Gdzie obejrzeć cały film Oczy Tammy Faye online

1. Canal +: Film można obejrzeć na platformie Canal +. Jest to popularny serwis telewizyjny i VOD w Polsce, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, programów sportowych i rozrywkowych. Canal + jest znany z wysokiej jakości treści oraz ekskluzywnych produkcji. Serwis oferuje również dostęp do kanałów telewizyjnych Canal +.

2. Canal + Premiery: Film można również obejrzeć na platformie Canal + Premiery. Jest to dodatkowy pakiet dostępny dla abonentów Canal +, który umożliwia oglądanie najnowszych premier filmowych. Na Canal + Premiery można znaleźć wiele nowości kinowych oraz ekskluzywnych produkcji.

3. Player+: Film jest dostępny na platformie Player+. Jest to serwis VOD należący do Grupy TVN, oferujący bogatą bibliotekę filmów, seriali, programów rozrywkowych i sportowych. Player+ umożliwia oglądanie treści zarówno na żywo, jak i w trybie catch-up. Serwis oferuje również funkcję personalizacji treści oraz możliwość oglądania na różnych urządzeniach.

4. iTunes: Film można zakupić lub wypożyczyć na platformie iTunes. Jest to popularny sklep internetowy firmy Apple, gdzie można znaleźć szeroki wybór filmów, muzyki, książek i aplikacji. iTunes umożliwia pobieranie zakupionych treści na różne urządzenia Apple, takie jak iPhone, iPad czy Apple TV.

5. Rakuten: Film można również obejrzeć na platformie Rakuten. Jest to międzynarodowy serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali, programów telewizyjnych i anime. Rakuten umożliwia zarówno zakup, jak i wypożyczenie filmów. Serwis jest znany z różnorodności treści oraz możliwości oglądania na różnych urządzeniach.

Ciekawe informacje o „Oczy Tammy Faye”

 • Jessica Chastain wykonuje własne wersje oryginalnych piosenek Tammy Faye Bakker.
 • Choć ten film sugeruje podejrzenia Tammy Faye (i inne plotki), że Jim Bakker może być gejem, nie opisuje roli, jaką kilka oskarżeń o romans z mężczyznami odegrało w jego upadku jako teleewangelisty. Dwóch mężczyzn, współpracownik Jima Bakkera, John Wesley Fletcher, oraz były urzędnik PTL Jay Babcock, zeznawali przed wielką ławą przysięgłych śledczą badającą zarzuty wobec Bakkera, że uprawiali seks z nim, chociaż Bakker przysiągł również pod przysięgą, że nigdy nie miał kontaktu homoseksualnego. Fletcher (jego imię zostało zmienione na Richarda w filmie), którego w tej produkcji gra Louis Cancelmi, również stracił swoje duchowne stanowisko w wyniku skandalu związanego z Bakkerem. W książce “PTL: The Rise and Fall of Jim and Tammy Faye Bakker’s Evangelical Empire” autorstwa Johna H. Wiggera wydanej przez Oxford University Press w 2017 roku, czytamy, że John Westley Fletcher zmarł w 1996 roku, prawdopodobnie na AIDS.
 • Ten film odtwarza kontrowersyjny wywiad Tammy Faye z 1985 roku z pastorem Steve’em Pietersem, który w kręgach ewangelikalnych wywołał wiele emocji, ponieważ pokazał, jak Tammy Faye okazywała łaskę, życzliwość i obiecywała niebo gejowi z AIDS. Nie wypowiedziane założenie było takie, że Pieters nie będzie już długo żył. W tamtym czasie AIDS było praktycznie nieuleczalne i uważane za “wyrok śmierci”. Jednakże, na początku 2021 roku Pieters nadal żyje; dawno przetrwał Tammy Faye. W wywiadzie z września 2021 roku dla EDGE Media Network, Pieters powiedział Steve’owi Duffy’emu, że nie sądzi, aby Searchlight Pictures poprosiło go o zgodę na przedstawienie go w tym filmie, ponieważ przypuszczali, że już nie żyje. “Nie sądzę, że wiedzieli, że jestem jeszcze na świecie, gdy robili film. Dowiedziałem się o tym dopiero od syna Jima i Tammy, Jaya, że ma być film i że już skończyli zdjęcia. Napisałem więc list do Searchlight Pictures, znalazłem dane kontaktowe do studia i napisałem: ‘Hej, nadal żyję! Nadal tu jestem!’. I byli wspaniali, mieliśmy naprawdę dobre relacje.” Prawdziwy Steve Pieters pojawia się w napisach końcowych filmu “co u nich teraz”.
 • Mimo że w napisach końcowych wyświetlane są zdjęcia prawdziwych osób przedstawionych w tym filmie i informacje o ich obecnej sytuacji, pomija się pewne fakty dotyczące działań Jima Bakkera po przedstawionych wydarzeniach. Bakker ponownie się ożenił i w 2003 roku powrócił do teleewangelizmu, skupiając się na apokaliptyzmie. Wykorzystał swoje show do sprzedaży drogich produktów “prepperskich”, w tym dużych ilości trwałej żywności do rekonstytucji. W 2020 roku zaczął również promować produkt srebro koloidalne, “Silver Solution”, którego fałszywie twierdził, że może leczyć COVID-19 (Narodowy Instytut Zdrowia stwierdził, że srebro koloidalne nie ma znanych funkcji medycznych ani korzyści). Republikański prokurator generalny Missouri (gdzie znajduje się Morningside Church Productions Bakkera) pozwał Bakkera i Morningside w marcu 2020 roku, domagając się nakazu zobowiązującego Bakkera do zaprzestania sprzedaży “Silver Solution” jako leczenia COVID-19. Bakker został również pozwany przez stan Arkansas i otrzymał ostrzeżenia od kilku innych organów państwowych i federalnych, w tym od stanu Nowy Jork i Administracji Żywności i Leków. W czerwcu 2021 roku sąd w Missouri nakazał Bakkerowi zapłacenie odszkodowania w wysokości 156 000 dolarów w celu zakończenia procesu i zwrotu pieniędzy wszystkim, którzy zapłacili lub przekazali datki w zamian za “Silver Solution”. Bakkerowi zakazano również reklamowania i sprzedaży produktu “do diagnozowania, zapobiegania, łagodzenia, leczenia lub wyleczenia jakiejkolwiek choroby lub dolegliwości”. Musiał również zwrócić odszkodowanie mieszkańcom Arkansas. FDA i Federalna Komisja Handlu wydały publiczne ostrzeżenie, że produkty srebra koloidalnego Bakkera i podobne do nich są niezatwierdzonymi lekami, które “stanowią znaczne ryzyko dla zdrowia pacjentów i naruszają federalne prawo”.
 • Jessica Chastain ma ten sam wzrost co prawdziwy Jim Bakker (5’4″, czyli około 163 cm), podczas gdy Andrew Garfield, który gra Bakkera, ma 5’10” (ok. 178 cm). Tammy Faye miała 4’11” (ok. 150 cm).

Podsumowanie

Film “Oczy Tammy Faye” otrzymał różne oceny na stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,3, na IMDb i TMDb – 6,6. Jest to film z gatunku biograficznego i dramatu.

Dzięki tym ocenom można stwierdzić, że “Oczy Tammy Faye” może przypaść do gustu osobom, które interesują się historią prawdziwych postaci i ich życiowymi wyborami. Film ten może być również atrakcyjny dla fanów dramatów, którzy lubią obrazy oparte na faktach.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wartkiej fabuły, “Oczy Tammy Faye” może okazać się nieodpowiednim wyborem. Film ten skupia się raczej na psychologicznych aspektach postaci i ich relacjach, co może nie przypaść do gustu widzom preferującym bardziej ekscytujące produkcje.

Podsumowując, “Oczy Tammy Faye” to biograficzny dramat, który może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych prawdziwymi historiami oraz fanów tego gatunku filmowego. Jednakże, dla widzów oczekujących szybkiej akcji i wartkiej fabuły, może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo