Konto Premium

Obywatel Kane cały film

Konto Premium

Obywatel Kane – kultowy dramat z 1941 roku

„Obywatel Kane” to jeden z najważniejszych filmów w historii kina. To kultowy dramat z 1941 roku w reżyserii Orsona Wellesa, który wcielił się również w rolę głównego bohatera – Charlesa Fostera Kane’a. Film opowiada historię magnata prasowego, który na łożu śmierci wypowiada jedno, niejasne słowo – „różyczka”. Dziennikarze próbują zgłębić tajemnicę tego słowa, które wydaje się mieć kluczowe znaczenie dla życia Kane’a.

„Obywatel Kane” był przełomowy pod wieloma względami. Orson Welles jako debiutant reżyser i aktor wprowadził do kina wiele nowatorskich rozwiązań technicznych i stylistycznych. Film charakteryzuje się m.in. złożoną narracją, wielowątkowością i niekonwencjonalnymi ujęciami kamery.

Film cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i publiczności. W 1942 roku zdobył Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. W rankingu American Film Institute z 1998 roku „Obywatel Kane” został uznany za najlepszy film w historii kina.

Jeśli szukasz możliwości obejrzenia „Obywatela Kane” online, możesz skorzystać z platform streamingowych, takich jak Netflix czy HBO Go, lub poszukać go na serwisach udostępniających filmy za darmo. Warto przypomnieć sobie tę kultową produkcję, która wciąż pozostaje źródłem inspiracji dla wielu twórców filmowych.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo