Konto Premium

Nowiny ze świata cały film

Konto Premium

Nowiny ze świata

Pięć lat po wojnie secesyjnej kapitan Jefferson Kyle Kidd (Tom Hanks), weteran trzech wojen, podróżuje od miasta do miasta, dzieląc się z ich mieszkańcami wiadomościami o prezydentach i królowych, wielkich konfliktach, niszczycielskich katastrofach i porywających przygodach z najdalszych zakątków świata. Na równinach Teksasu spotyka dziesięcioletnią Johannę (Helena Zengel, “Błąd systemu”), sześć lat wcześniej przygarniętą i wychowaną przez plemię Kiowów. Johanna, wrogo nastawiona do świata, którego nigdy nie doświadczyła, wbrew swojej woli zostaje odesłana do biologicznych krewnych. Kidd zgadza się dostarczyć dziecko tam, gdzie według prawa jest jego miejsce. Przemierzając setki mil w głąb bezlitosnej dziczy w poszukiwaniu miejsca, które jedno z nich będzie mogło nazwać domem, oboje muszą zmierzyć się z ogromnymi przeszkodami, jakie na drodze stawiają im zarówno ludzie, jak i natura.

Obsada aktorska w filmie „Nowiny ze świata”

Aktorzy:

 • Tom Hanks jako Kapitan Kidd
 • Helena Zengel jako Johanna
 • Michael Angelo Covino jako Almay
 • Ray McKinnon jako Simon Boudlin
 • Mare Winningham jako Doris Boudlin
 • Elizabeth Marvel jako Pani Gannett
 • Fred Hechinger jako John Calley
 • Bill Camp jako Pan Branholme
 • Thomas Francis Murphy jako Pan Farley

Gdzie obejrzeć cały film Nowiny ze świata online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Nowiny ze świata”

 • Pierwszy film w języku angielskim dla niemieckiej aktorki Heleny Zengel.
 • Dwunastoletnia niemiecka aktorka Helena Zengel zwróciła uwagę reżysera Paula Greengrassa po tym, jak ten zobaczył jej dynamiczne wystąpienie w uznawanym niemieckim filmie “Błąd systemu” (2019) na Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2019 roku. Greengrass był szczególnie pod wrażeniem wyrazistości jej oczu, ponieważ to dokładnie tego potrzebował do roli Johanny, która miała minimalną ilość dialogów w wielu scenach. Helena uczestniczyła w przesłuchaniach w swoim rodzinnym Berlinie, a następnie w Londynie, gdzie oficjalnie spotkała się z producentem i reżyserem.
 • Podczas wywiadu radiowego w programie “Fresh Air”, Paul Greengrass powiedział, że jest to pierwszy film, który nakręcił, mający szczęśliwe i podnoszące na duchu zakończenie, coś czego szukał po nakręceniu “22 lipca” (2018), filmu o historycznych atakach terrorystycznych.
 • Podczas wywiadu radiowego w programie “Fresh Air”, Paul Greengrass powiedział, że jest to pierwszy film, który nakręcił, mający szczęśliwe i podnoszące na duchu zakończenie, coś czego szukał po nakręceniu “22 lipca” (2018), filmu o historycznych atakach terrorystycznych.
 • To już szósty raz, gdy Hanks gra postać o tytule lub de facto stanowisku kapitana. “News of the World” (Kapitan Jefferson Kyle Kidd), “Misja Greyhound” (2020) (Cdr. George Krause, który, choć nosił stopień komandora, był kapitanem statku), “Sully” (2016) (Kapitan Chesley Sullenberger), “Kapitan Phillips” (2013) (Kapitan Richard Phillips), “Apollo 13” (1995) (Kapitan Jim Lovell), “Szeregowiec Ryan” (1998) (Kapitan John Miller).

Podsumowanie

Film “Nowiny ze świata” otrzymał różne oceny na popularnych stronach filmowych. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,6, na IMDb 6,8, a na TMDb 7. Jest to dramatyczny western, który może przyciągnąć uwagę niektórych widzów, ale niekoniecznie wszystkich.

Dla osób zainteresowanych dramatycznymi historiami z elementami westernu, “Nowiny ze świata” może być interesującym wyborem. Film ten może przemawiać do tych, którzy lubią kino o głębokim przekazie emocjonalnym i cenią sobie dobrze zrealizowane obrazy. Warto również zwrócić uwagę na aktorską grę, która może być jednym z mocnych punktów tego filmu.

Jednakże, dla tych, którzy nie są fanami gatunku westernu lub preferują bardziej dynamiczne produkcje, “Nowiny ze świata” może okazać się mniej interesujące. Film ten skupia się na atmosferze i nastroju, co może sprawić, że niektórzy widzowie poczują się znudzeni brakiem akcji.

Podsumowując, “Nowiny ze świata” to dramatyczny western, który może przyciągnąć uwagę miłośników tego gatunku oraz osób poszukujących filmów o głębszym przekazie emocjonalnym. Jednakże, dla tych, którzy nie są zainteresowani westernami lub preferują bardziej dynamiczne produkcje, ten film może nie być najlepszym wyborem.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo