Konto Premium

Noc Królów cały film

Konto Premium

Noc Królów

Film-rytuał zapraszający do udziału w ceremonii, w której dramatyczną walkę o władzę wygrywa… poezja. Akcja przenosi nas do dusznego, przeludnionego, kipiącego od napięć labiryntu –więzienia La Maca w Abidżanie. To miejsce rządzące się własnym gangsterskim kodeksem i mające swoich władców, stojących na straży kruchej równowagi. Kiedy za kraty trafia Roman, rozstrzyga się właśnie kwestia sukcesji po tracącym siły Czarnobrodym. Na schedę po przywódcy czekają niczym hieny samozwańczy następcy, krwawa wojna gangów wisi w powietrzu. Żeby zyskać na czasie, Czarnobrody nakazuje Romanowi snuć nieprzerwanie przez całą noc opowieść. Bohaterem przenoszącej nas w świat mitów i magii historii jest wyrzutek i bandyta Zama. Pod czerwonym księżycem wiszącym nad La Macą Szeherezada spotyka Szekspira, ale film Lacôte’a zanurzony jest przede wszystkim w lokalnych tradycjach (grioci) i osobistych przeżyciach (w La Maca osadzona była matka reżysera – opozycjonistka). Czerpiący z doświadczeń mieszkańców Wybrzeża Kości Słoniowej realizm magiczny i polityczny łączy się w “Nocy Królów” w uniwersalny poemat o władzy, która bawi się zapałkami – życiem oddanych i naiwnych młodych ludzi.

Obsada aktorska w filmie „Noc Królów”

Aktorzy:

  • Bakary Koné jako Roman
  • Steve Tientcheu jako Czarnobrody
  • Jean Cyrille Digbeu jako Wpł Szalony
  • Rasmané Ouédraogo jako Soni
  • Issaka Sawadogo jako Nivaquine
  • Abdoul Karim Konaté jako Lass
  • Macel Anzian jako Żyletka
  • Laëtitia Ky jako Krlowa
  • Denis Lavant jako Cisza

Gdzie obejrzeć cały film Noc Królów online

Nowe Horyzonty VOD to serwis, w którym można obejrzeć filmy online. Jest to platforma stworzona przez Nowe Horyzonty Filmowe, organizatora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Serwis oferuje szeroki wybór filmów z różnych gatunków i krajów, w tym zarówno produkcje polskie, jak i zagraniczne. Dodatkowo, Nowe Horyzonty VOD często organizuje specjalne cykle tematyczne, prezentując filmy z określonego kraju, reżysera lub gatunku.

Moje Ekino to inny popularny serwis VOD, który również umożliwia oglądanie filmów online. Jest to jeden z największych polskich serwisów tego typu, oferujący szeroki wybór filmów i seriali. Moje Ekino posiada również funkcję premium, która umożliwia oglądanie filmów bez reklam oraz dostęp do dodatkowych treści i funkcji. Serwis jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak telewizory Smart TV, telewizory z Androidem, telewizory Apple TV, telewizory LG webOS, telewizory Samsung Tizen, telewizory Sony Android TV, komputery PC oraz urządzenia mobilne z systemem Android i iOS.

Ciekawe informacje o „Noc Królów”

  • Oficjalne zgłoszenie Wybrzeża Kości Słoniowej w kategorii “Najlepszy film międzynarodowy” na 93. ceremonię wręczenia Oscarów w 2021 roku.

Podsumowanie

Film “Noc Królów” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,4, na IMDb 6,5, a na TMDb 6,9.

Opierając się na tych ocenach, można stwierdzić, że film ten może przypaść do gustu osobom lubiącym dramaty. Jednakże, ze względu na średnie oceny, może nie być to film dla wszystkich.

Dla osób ceniących kino artystyczne i bardziej wymagające produkcje, “Noc Królów” może być interesującym doświadczeniem. Jednakże dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne i akcji pełne filmy, może okazać się zbyt powolny i niezbyt porywający.

Podsumowując, “Noc Królów” jest dramatem, który może przyciągnąć uwagę miłośników tego gatunku filmowego. Jednakże ze względu na średnie oceny, nie jest to film dla każdego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo