Konto Premium

Nimona cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Nimona”

Gdy Ballister Boldheart (Riz Ahmed), rycerz żyjący w futurystyczno-średniowiecznym świecie, zostaje niesłusznie oskarżony o przestępstwo, jedyną osobą, która może mu pomóc odzyskać dobre imię, jest Nimona (Chloë Grace Moretz) – niepokorna nastolatka i zmiennokształtny potwór, którego Ballister zobowiązał się zniszczyć. Mimo że całe królestwo próbuje go schwycić, Nimona jest najlepszym (i technicznie jedynym) sojusznikiem, na jakiego Ballister może liczyć.

Kiedy granice między bohaterami, złoczyńcami i potworami zaczynają się zacierać, oboje postanawiają wprowadzić nieco chaosu – Ballister musi raz na zawsze oczyścić swoje imię, a Nimona… po prostu uwielbia siać zamieszanie. “Nimona”, wyreżyserowana przez Nicka Bruno i Troya Quane’a, to epicka opowieść o odnajdywaniu przyjaźni w najbardziej nieoczekiwanych sytuacjach oraz o akceptowaniu siebie i innych takimi, jakimi są. Film jest adaptacją powieści graficznej ND Stevensona, która była nominowana do nagrody National Book Award i znalazła się na liście bestsellerów New York Timesa.

Obsada aktorska w filmie „Nimona”

Aktorzy:

  • Chloë Grace Moretz jako Nimona
  • Riz Ahmed jako Rycerz Ballister Boldheart
  • Eugene Lee Yang jako Ambrosius Goldenloin

Ciekawe informacje o „Nimona”

  • Początkowo produkcja filmu była prowadzona przez Blue Sky Studios, jednak został on anulowany po zamknięciu studia przez Disneya na początku 2021 roku. W momencie anulowania film był podobno ukończony w 75%. Film został jednak wznowiony przez Annapurna, DNEG i Netflix w kolejnym roku. Jednak 20th Century Animation (20th Century Studios) nie jest zaangażowane w ten film, ponieważ został on usunięty z katalogu 20th Century Studios z nieznanych powodów.
  • Oparty na powieści graficznej “Nimona” autorstwa ND Stevensona.
  • Początkowo produkcja filmu była prowadzona przez Blue Sky Studios, jednak został on anulowany po zamknięciu studia przez Disneya na początku 2021 roku. W momencie anulowania film był podobno ukończony w 70% w zakresie układu. Film został jednak wznowiony przez Annapurna i Netflix w kolejnym roku. DNEG Animation ukończyło wszystkie wizualizacje dla ukończonego filmu, w tym tytuły, animację i napisy końcowe.

Podsumowanie

Film “Nimona” otrzymał ocenę 7,4 na stronie Filmweb. Jest to animowany film przygodowy, co sugeruje, że może przyciągnąć uwagę zarówno miłośników animacji, jak i osób poszukujących emocjonujących historii.

Dla fanów animacji “Nimona” może być interesującym doświadczeniem, ponieważ zapewne oferuje wizualne efekty i kreatywne animacje. Przygodowy charakter filmu sugeruje obecność dynamicznych scen akcji i niezwykłych wydarzeń, które mogą zainteresować widzów szukających adrenaliny.

Jednakże, dla tych, którzy nie są zainteresowani animacją lub nie preferują filmów przygodowych, “Nimona” może nie być odpowiednim wyborem. Osoby oczekujące bardziej poważnych tematów lub bardziej realistycznych produkcji mogą nie znaleźć w nim tego, czego szukają.

Podsumowując, film “Nimona” może przyciągnąć uwagę miłośników animacji i osób poszukujących przygodowych historii pełnych wizualnych efektów. Jednakże, dla tych, którzy nie są zainteresowani tymi gatunkami filmowymi, może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo