Konto Premium

Nieugięty Luke cały film

Konto Premium

Nieugięty Luke – kultowy film z 1967 roku, w którym w głównej roli wystąpił Paul Newman. To historia wojennego bohatera, Lucasa Jacksona, który trafia do więzienia za zniszczenie parkometrów pod wpływem alkoholu. Jeśli chcesz obejrzeć Nieugiętego Luke’a cały film, to zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu.

Nieugięty Luke cały film – fabuła

Nieugięty Luke to film o człowieku, który odmawia uległości wobec władzy. Lucas Jackson trafia do więzienia za zniszczenie parkometrów i postanawia kontynuować swoją walkę przeciwko systemowi, choć za to grozi mu kara izolacji. Niepodległość i bunt wobec norm to cechy, które charakteryzują Lucasa Jacksona, a jego postawa zyskuje uznanie w oczach innych więźniów.

Nieugięty Luke cały film – o aktorach

W filmie wystąpili m.in. Paul Newman, George Kennedy i Strother Martin. Paul Newman zagrał Lucasa Jacksona, postać odważną, ale jednocześnie zagubioną w systemie więziennym. George Kennedy zagrał więźnia Dragline, który zyskuje przyjaźń z Jacksonem i pomaga mu w trudnych chwilach. Strother Martin zagrał kapitana, który rządzi więzieniem i stara się złamać postawę Lucasa.

Nieugięty Luke cały film – recenzja

Nieugięty Luke to kultowy film, który wyróżnia się z tłumu poprzez wyjątkową atmosferę i niezapomniane role aktorskie. Film porusza trudny temat systemu więziennego i pokazuje postawę buntu wobec niego. Nieugięty Luke zdobył trzy Oscary, w tym za najlepszego aktora pierwszoplanowego dla Paula Newmana.

Nieugięty Luke cały film – gdzie obejrzeć?

Film Nieugięty Luke jest dostępny w serwisie Netflix oraz w innych serwisach streamingowych. Można go również kupić na płycie DVD lub Blu-ray.

Podsumowanie

Nieugięty Luke to film, który do dziś jest uważany za jedno z największych osiągnięć w historii kina. To opowieść o walce jednostki z systemem i buncie przeciwko normom. Wspaniali aktorzy, w tym Paul Newman, oraz wyjątkowa reżyseria i atmosfera filmu sprawiają, że Nieugięty Luke pozostaje w pamięci widzów na długo. Jeśli chcesz obejrzeć Nieugiętego Luke’a cały film, to już teraz możesz sięgnąć po nią w serwisie streamingowym lub zakupić na płycie DVD lub Blu-ray.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo