Konto Premium

Niepokorna miss cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Niepokorna miss” – niezwykła historia z przeszłości

Philippa Lowthorpe to jedyny reżyser filmu “Niepokorna miss”, który już odbył swoją premierę. Data premiery to 9 marca 2020 roku. Oryginalny tytuł filmu brzmi “Misbehaviour”. Ten niezwykły dramat, wyprodukowany we Francji, opowiada historię, która rozegrała się w przeszłości, ale wciąż porusza serca widzów.

Scenariusz filmu został napisany przez Gaby Chiappe i Rebecca Frayn, którzy stworzyli fascynującą opowieść o odwadze i determinacji. “Niepokorna miss” przenosi nas w czasie do roku 1970, kiedy to odbywał się prestiżowy konkurs piękności – Miss World. Jednak ta edycja konkursu była niezwykła, ponieważ stała się areną walki o równouprawnienie i emancypację kobiet.

Film trwa 106 minut, podczas których widzowie będą świadkami nie tylko piękna i blasku sceny, ale także głębokich przemian społecznych. “Niepokorna miss” to historia, która porusza najważniejsze tematy – równość płci, akceptację siebie i walkę o swoje prawa.

Premiera filmu “Niepokorna miss” już się odbyła, ale jego przesłanie wciąż jest aktualne. To historia, która przypomina nam o sile jednostki i potędze zmiany społecznej. Przeżyjmy razem tę niezwykłą podróż w czasie i odkryjmy, jak małe kroki mogą prowadzić do wielkich rewolucji.

Niepokorna miss

Na przełomie lat 60. i 70. konkurs Miss Świata był najpopularniejszym telewizyjnym show na świecie. Miliony widzów z wypiekami na twarzy śledziło zmagania najpiękniejszych dziewcząt świata. Impreza całkowicie zdominowana przez męski punkt widzenia była solą w oku postępowych młodych kobiet, które nie chciały być dłużej traktowane jak skrzyżowanie kurtyzany z robotem kuchennym.

Ambitna studentka Sally przyłącza się do aktywistek londyńskiego koła Ruchu Wyzwolenia Kobiet. Młode kobiety pod wodzą charyzmatycznej i zbuntowanej Jo (Jessie Buckley) planują spektakularny protest podczas transmitowanego na żywo finału Miss Świata, który w roku 1970 ma odbyć się w Londynie. Niesforne i nieposkromione dziewczyny działając partyzanckimi metodami wprowadzą wielkie zamieszanie na finałowej gali.

Obsada aktorska w filmie „Niepokorna miss”

Aktorzy:

 • Keira Knightley jako Sally Alexander
 • Jessie Buckley jako Jo Robinson
 • Gugu Mbatha-Raw jako Jennifer Hosten – Miss Grenady
 • Suki Waterhouse jako Sandra Wolsfeld – Miss USA
 • Keeley Hawes jako Julia Morley
 • Lesley Manville jako Dolores Hope
 • Rhys Ifans jako Eric Morley
 • Greg Kinnear jako Bob Hope
 • Emma Corrin jako Jillian Jessup – Miss RPA

Gdzie obejrzeć cały film Niepokorna miss online

Na podstawie dostępnych danych, film można obejrzeć na serwisach Canal +, Canal + Premiery, Play Now oraz cineman.

Canal + to popularny francuski kanał telewizyjny, który oferuje również usługę VOD. Serwis ten jest znany z wysokiej jakości produkcji filmowych i telewizyjnych. Canal + oferuje szeroki wybór filmów, w tym zarówno nowości kinowe, jak i klasyki. Dodatkowo, serwis ten często organizuje premiery filmowe i wydarzenia specjalne dla swoich subskrybentów.

Canal + Premiery to dodatkowy kanał telewizyjny dostępny w ramach pakietu Canal +. Jest to kanał dedykowany wyłącznie premierom filmowym, gdzie można oglądać najnowsze produkcje jeszcze przed ich pojawieniem się w innych serwisach VOD. Canal + Premiery oferuje szeroki wybór filmów różnych gatunków, od dramatów po komedie i thrillery.

Play Now to polski serwis VOD oferowany przez operatora telekomunikacyjnego Play. Serwis ten umożliwia oglądanie filmów, seriali oraz programów telewizyjnych na żądanie. Play Now posiada bogatą bibliotekę filmową, w której można znaleźć zarówno polskie produkcje, jak i zagraniczne hity kinowe. Dodatkowo, serwis ten oferuje również filmy i seriale w jakości 4K.

Cineman to kolejny polski serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali. Cineman jest znany z tego, że umożliwia oglądanie filmów bez konieczności rejestracji i płacenia abonamentu. Serwis ten oferuje zarówno darmowe filmy, jak i płatne produkcje, które można wynająć na określony czas. Cineman posiada również funkcję rekomendacji filmów na podstawie preferencji użytkownika.

Ciekawe informacje o „Niepokorna miss”

 • W przeciwieństwie do tego, co pokazano w filmie, prawdziwi infiltratorzy planowali rozpocząć protest, gdy kandydatki na Miss World były na scenie. Jednak to seksistowskie żarty Boba Hope’a sprawiły, że zmienili swoje plany i zaczęli rzucać bombami z mąki w tym samym momencie.
 • W filmie nie wspomina się o tym, ale były mąż Sally Alexander to aktor John Thaw. Jej córka Abi dorosła i stała się znana aktorką Abigail Thaw, znana z roli Dorothei Frazil w serialu Endeavour (2012).
 • “Miss World 1961”, o której tak złośliwie mówiła Dolores Hope, była urodzoną w Walii Rosemarie Frankland, którą Bob Hope opisał na konkursie w 1961 roku jako najpiękniejszą dziewczynę, jaką kiedykolwiek widział. Aktywnie próbował promować jej karierę w Hollywood, obsadzając ją w roli drugoplanowej w komedii I’ll Take Sweden (1965), ale okazało się, że nie ma ona zdolności aktorskich i był to jej ostatni film. Przez pewien czas była określana jako “asystentka osobista” Hope’a; wydaje się prawdopodobne, że była jego kochanką, chociaż miał czterdzieści lat więcej od niej. Miała dwie nieudane małżeństwa i zmarła w 2000 roku w wieku 57 lat.
 • Sceny przed hotelem Princess pokazują pomnik Keitha Parka na Waterloo Place. Jednak nie został on postawiony tam aż do 2010 roku.
 • Podczas nagrania Miss Szwecji przedstawiana jest jako Marjorie Johansson, ale jej imię to Maj. Marjorie było imieniem dziewczyny, o której rozmawiała Sally, gdy była wywiadowana w BBC.

Podsumowanie

Film “Niepokorna miss” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 5,6, na IMDb 6,3, a na TMDb 6,4. Jest to dramat, który może przypaść do gustu niektórym widzom, ale niekoniecznie wszystkim. Osoby zainteresowane filmami o silnych emocjach i głębokich przemyśleniach mogą być zainteresowane tym obrazem. Jednakże, jeśli preferujesz bardziej lekkie i rozrywkowe filmy, “Niepokorna miss” może nie być dla Ciebie. Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych preferencji i gustu widza.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo