Konto Premium

Nienawiść cały film

Konto Premium

Nienawiść – opis kultowego dramatu Mathieu Kassovitza

„Nienawiść” to kultowy dramat z 1995 roku w reżyserii Mathieu Kassovitza, który zdobył uznanie krytyków oraz publiczności. Film przedstawia 24 godziny z życia trzech przyjaciół – Vinza, Saïda i Huberta, którzy mieszkają na paryskim przedmieściu. Bohaterowie, pochodzący z różnych grup etnicznych, są bezrobotni i pozbawieni perspektyw na lepsze jutro.

Główną akcję filmu wyznacza tragiczny incydent, którego ofiarą pada młody Arab. Przyjaciele postanawiają się zemścić na policjantach, którzy mieli udział w tej sprawie. Spirala przemoc prowadzi do dramatycznego finału.

Film „Nienawiść” skłania do refleksji nad kwestiami społecznymi oraz etnicznymi. Kassovitz stworzył dzieło, które jest jednym z najważniejszych obrazów europejskiego kina. Realistyczne przedstawienie życia na przedmieściach, a także świetna gra aktorska sprawiają, że film ten jest po prostu niezapomniany.

Jeśli szukasz emocji oraz poruszającej opowieści o życiu na paryskim przedmieściu, to film „Nienawiść” jest właśnie dla Ciebie. Polecamy obejrzeć cały film, aby przekonać się, jak wielki wpływ na kino miał Mathieu Kassovitz.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo