Konto Premium

Nie patrz w górę cały film

Konto Premium

Nie patrz w górę – fabuła filmu

Studentka astronomii Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence) i jej profesor dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) odkrywają, że po obrzeżach galaktyki krąży kometa, która zmierza w kierunku Ziemi. Niestety, nikt nie bierze tego zagrożenia na poważnie. W obliczu braku zainteresowania ze strony społeczeństwa, Kate i Randall postanawiają podjąć działania.

Wspomagani przez dra Oglethorpe’a (Rob Morgan), para naukowców postanawia zaatakować media, zaczynając od biura beztroskiej prezydent Orlean (Meryl Streep) i jej syna Jasona (Jonah Hill), który jest również szefem jej sztabu. Ich celem jest przyciągnięcie uwagi opinii publicznej i wywołanie paniki przed nadchodzącym zagrożeniem.

W trakcie swojej misji, Kate i Randall trafiają do optymistycznego porannego programu The Daily Rip, prowadzonego przez Brie (Cate Blanchett) i Jacka (Tyler Perry). Próby przekonania społeczeństwa o zbliżającym się niebezpieczeństwie okazują się jednak niezwykle trudne i pełne niezręcznych sytuacji.

Zegar tyka, a do zderzenia komety z Ziemią pozostało jedynie sześć miesięcy. Kate i Randall muszą opanować 24-godzinny cykl obiegu informacji i przyciągnąć uwagę społeczeństwa, zanim będzie za późno. Ich walka o uwagę mediów i zainteresowanie społecznością staje się niezwykle komicznym doświadczeniem.

Czy uda im się przekonać świat, żeby spojrzał w górę i zareagował na nadchodzące zagrożenie?

Obsada aktorska w filmie „Nie patrz w górę”

Aktorzy:

 • Leonardo DiCaprio jako Dr Randall Mindy
 • Jennifer Lawrence jako Kate Dibiasky
 • Meryl Streep jako Prezydent Janie Orlean
 • Cate Blanchett jako Brie Evantee
 • Rob Morgan jako Dr Teddy Oglethorpe
 • Jonah Hill jako Jason Orlean
 • Mark Rylance jako Peter Isherwell
 • Tyler Perry jako Jack Bremmer
 • Timothée Chalamet jako Yule

Gdzie obejrzeć cały film Nie patrz w górę online

Netflix to popularna platforma streamingowa, na której można obejrzeć szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten oferuje zarówno produkcje oryginalne, jak i licencjonowane treści. Netflix jest dostępny w ponad 190 krajach i posiada ogromną bazę subskrybentów.

Amazon Prime Video to kolejny popularny serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Jest częścią usługi Amazon Prime, która obejmuje również darmową dostawę produktów zakupionych na Amazonie oraz inne korzyści. Amazon Prime Video ma również swoje oryginalne produkcje, takie jak “The Marvelous Mrs. Maisel” czy “The Boys”. Serwis ten jest dostępny w wielu krajach na całym świecie.

Oba serwisy VOD są płatne i oferują możliwość oglądania treści na różnych urządzeniach, takich jak telewizory, smartfony, tablety czy komputery. Oba serwisy są również dostępne w formie aplikacji mobilnych.

Ciekawe informacje o „Nie patrz w górę”

 • Kiedy zapytano reżysera Adama McKaya, czy prezydent Orlean jest republikaninem czy demokratą, nie ujawnił tego, ale odpowiedział: “Nie sądzę, żeby którakolwiek partia mogła być dumna z ostatnich 40 lat”.
 • Jennifer Lawrence nakręciła większość swoich scen z zepsutym zębem, a ze względu na ograniczenia wprowadzone podczas pandemii Covid-19 nie mogła go naprawić. Brakujący ząb został dodany w postprodukcji.
 • To był pomysł Jonah Hilla, aby jego postać nosiła torbę Birkin wszędzie, ponieważ on i twórcy filmu uważali, że dodanie tego absurdu sprawi, że szef sztabu prezydenta nosi kody nuklearne w torbie o wartości 30 000 dolarów (początkowo inspirowanej brytyjską aktorką Jane Birkin, zaprojektowanej przez Hermès z Paryża).
 • Ostatnia replika Randalla, “Chodzi o to, że naprawdę… naprawdę mieliśmy wszystko, prawda? Mam na myśli, jeśli o tym pomyślisz”, została improwizowana przez Leonarda DiCaprio.
 • Aby autentycznie zagrać swoją postać, Leonardo DiCaprio rozmawiał z prawdziwym astronomem i konsultantem filmowym Amy Mainzer. Według Adama McKaya, DiCaprio miał długie rozmowy na temat rzeczywistej matematyki związanej z tym i naprawdę przez około sześć miesięcy zdobył solidne wykształcenie z zakresu dynamiki orbitalnej.

Podsumowanie

Film “Nie patrz w górę” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,8, na IMDb 7,2, a na TMDb 7,1. Jest to film z gatunku dramatu i komedii.

Dzięki temu, że oceny są dość zbliżone, można przypuszczać, że film może się spodobać szerokiemu spektrum widzów. Jednakże, ze względu na mieszankę dramatu i komedii, może przyciągnąć przede wszystkim osoby lubiące filmy o różnorodnej tematyce i nastroju.

Dla tych, którzy preferują lekkie i zabawne produkcje, “Nie patrz w górę” może być ciekawym wyborem. Komediowe elementy mogą dostarczyć rozrywki i uśmiechu. Natomiast dla fanów dramatów, film ten może być interesujący ze względu na głębsze przesłanie i emocjonalne aspekty.

Jednakże, dla osób oczekujących konkretnego gatunku filmowego lub niezainteresowanych mieszanką dramatu i komedii, “Nie patrz w górę” może nie być odpowiednim wyborem.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo