Konto Premium

Najpiękniejszy chłopiec na świecie cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Najpiękniejszy chłopiec na świecie” już się odbyła

Reżyserami filmu są Kristina Lindström i Kristian Petri. Film został wyprodukowany w Szwecji i miał swoją premierę 29 stycznia 2021 roku. Oryginalny tytuł filmu to “Världens vackraste pojke”. Jest to dokumentalny film o czasie trwania 93 minut, który porusza ważne tematy związane z pięknem i presją społeczną. Scenariusz został napisany przez Kristinę Lindström i Kristiana Petriego.

Najpiękniejszy chłopiec na świecie – opis fabuły

W 1970 roku Luchino Visconti, włoski reżyser, poszukuje idealnego aktora do roli Tadzia w ekranizacji “Śmierci w Wenecji” Tomasza Manna. Po wielu nieudanych przesłuchaniach, Visconti znajduje swojego wybranka – 15-letniego Björna Andresena, podczas castingu w Sztokholmie. Podczas premiery filmu w Londynie, Visconti okrzykuje Björna “najpiękniejszym chłopcem na świecie”, co przynosi mu ogromną popularność.

Björn zostaje zaproszony do Japonii przez agenta muzycznego i staje się tam pierwszą zachodnią gwiazdą pop. Występuje w sesjach zdjęciowych i reklamówkach. Jednak przydomek “najpiękniejszy chłopiec na świecie”, nadany przez Viscontiego, staje się dla niego przekleństwem. Björn zmaga się z uzależnieniami i wewnętrznymi demonami, próbując odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

W trakcie swojej podróży Björn odkrywa tajemnicę swojej matki i jej nagłego odejścia. Film ukazuje jego walkę z przeszłością oraz próbę pogodzenia się z nią. Björn kontynuuje również swoją karierę aktorską, grając m.in. w horrorze “Midsommar”.

“Najpiękniejszy chłopiec na świecie” to intymny obraz człowieka, który stara się zmierzyć z własnymi demonami i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Film ukazuje również kulisy powstania legendarnego dzieła Viscontiego oraz odsłania struktury władzy w przemyśle filmowym i problem wykorzystywania, który jest szeroko dyskutowany dzięki ruchowi #metoo.

Ciekawe informacje o „Najpiękniejszy chłopiec na świecie”

  • Proces filmowania trwał pięć lat.

Podsumowanie

Film “Najpiękniejszy chłopiec na świecie” otrzymał różne oceny na stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,8, na IMDb również 6,8, a na TMDb najwyższą ocenę 7,5.

Opierając się na tych ocenach, można stwierdzić, że film może przypaść do gustu osobom zainteresowanym gatunkiem dokumentalnym. Osoby, które lubią oglądać filmy tego typu i są ciekawe historii ludzi, mogą być zainteresowane tym filmem.

Jednakże, dla osób oczekujących konkretnego wątku fabularnego i akcji, film może okazać się mniej interesujący. Ponadto, ze względu na tematykę filmu, który dotyczy “najpiękniejszego chłopca na świecie”, może on nie być odpowiedni dla widzów o wrażliwości na kontrowersyjne tematy.

Podsumowując, film “Najpiękniejszy chłopiec na świecie” może przypaść do gustu miłośnikom dokumentalnych historii ludzkich, ale może nie spełnić oczekiwań osób poszukujących konkretnego wątku fabularnego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo