Konto Premium

Na Ziemi cały film

Konto Premium

Film “In the Earth” jest jedynym filmem wyreżyserowanym przez Bena Wheatleya. Miał swoją premierę 30 stycznia 2021 roku. Oryginalny tytuł filmu to “In the Earth”. Jest to horror wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Scenariusz filmu również został napisany przez Bena Wheatleya. Czas trwania filmu wynosi 107 minut.

Fabuła filmu “Na Ziemi”

Film “Na Ziemi” to jeden z pierwszych powstałych w pandemii produkcji filmowych, które zostało napisane w ciągu zaledwie 15 dni. Fabuła skupia się na pojawieniu się na świecie śmiercionośnego wirusa oraz grupie naukowców, którzy desperacko próbują znaleźć na niego lekarstwo.

Głównym bohaterem jest Martin (w tej roli Joel Fry), który zostaje wysłany w głąb bristolskiego lasu, gdzie badania prowadzi jego dawna miłość Olivia (Hayley Squires). Ich celem jest odkrycie sposobu na pokonanie wirusa i uratowanie ludzkości.

Jednak droga, którą musi przejść Martin, pełna jest niebezpieczeństw. Okazuje się, że okolicę pustoszy nieznana siła, która jest nie do pokonania przez zwykłego człowieka. Pojawiają się podejrzenia, że za tym wszystkim mogą stać halucynogenne grzyby, które wpływają na umysł i działania mieszkańców lasu.

Martin musi stawić czoła nie tylko wirusowi, ale także niebezpieczeństwom czyhającym na każdym kroku. Czy uda mu się odnaleźć lekarstwo i powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa? Czy halucynogenne grzyby są kluczem do rozwiązania zagadki? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w filmie “Na Ziemi”.

Obsada aktorska w filmie „Na Ziemi”

Aktorzy:

 • Hayley Squires jako Olivia Wendle
 • Joel Fry jako Martin Lowery
 • Reece Shearsmith jako Zach
 • Ellora Torchia jako Alma
 • Mark Monero jako Frank
 • John Hollingworth jako James

Gdzie obejrzeć cały film Na Ziemi online

Film można obejrzeć na platformach VOD takich jak Amazon, iTunes i Rakuten.

Amazon Prime Video to popularna platforma streamingowa oferująca szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Oprócz treści dostępnych w ramach subskrypcji Prime, użytkownicy mogą również wynająć lub kupić filmy i seriale, które nie są dostępne w ramach subskrypcji. Amazon Prime Video oferuje również oryginalne produkcje, takie jak “The Marvelous Mrs. Maisel” czy “The Boys”.

iTunes to platforma cyfrowej dystrybucji multimedialnej firmy Apple. Użytkownicy mogą kupować i wynajmować filmy, seriale, muzykę i książki. iTunes oferuje szeroki wybór treści w różnych kategoriach i jest dostępny na różnych urządzeniach Apple.

Rakuten TV to europejska platforma VOD, która oferuje filmy i seriale do wynajęcia lub zakupu. Serwis ten ma szeroki wybór treści w różnych językach i jest dostępny na różnych urządzeniach. Rakuten TV oferuje również sekcję darmowych filmów, które można oglądać bezpłatnie z krótkimi reklamami.

Ciekawe informacje o „Na Ziemi”

 • Książka “Młot na czarownice” (The Malleus Maleficarum) to prawdziwa książka, opublikowana w Niemczech w 1486 roku. Została napisana przez Heinricha Kramera (a być może również przez Jacoba Sprengera, choć historycy mają wątpliwości). Wzywała do spalenia czarownic na stosie tak samo jak heretyków i popierała tortury jako jedyny pewny sposób uzyskania wiarygodnych zeznań. Była wpływowa aż do późnego XVII wieku. Przytoczony w filmie fragment jest jednak fikcyjny.
 • Reżyser Ben Wheatley powiedział, że ścieżka dźwiękowa została częściowo stworzona przy użyciu roślin.
 • Postacie filmowe wspominają słowo “mykoryza”. Termin ten, pochodzenia greckiego, definiuje symbiozę między grzybem (myco-) a korzeniami (rhiza) rośliny. Jak w wielu relacjach symbiotycznych, obie strony czerpią korzyści.
 • Film został stworzony, napisany i wyprodukowany podczas kwarantanny podczas pandemii COVID-19.
 • W Irlandii, inspirowanej przez COVID ustawienia pandemiczne przyczyniły się do przyznania filmowi najwyższej kategorii wiekowej – 18 lat. IFCO twierdziło, że jest to graniczne (16/18), ale przeważyło “ustawienie… znajomej pandemii” i “sceny graficznych obrażeń… z silnym zagrożeniem”, odnosząc się do amputacji stopy. [wzięte z bezpośredniej korespondencji mailowej]

Podsumowanie

Film “Na Ziemi” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 4,0, na IMDb 5,1, a na TMDb 5,8. Te oceny sugerują, że film może być kontrowersyjny i podzielony wśród widzów.

Dla miłośników horrorów, którzy lubią nieprzewidywalne historie i napięcie, “Na Ziemi” może być interesującym wyborem. Film prawdopodobnie oferuje niezwykłe i intrygujące elementy, które mogą zaskoczyć i wciągnąć widza.

Jednak dla osób, które preferują bardziej przewidywalne i konwencjonalne filmy, “Na Ziemi” może nie być odpowiednim wyborem. Może zawierać elementy, które nie przypadną do gustu tym, którzy nie lubią mocnych wrażeń i niepokoju.

Podsumowując, “Na Ziemi” to horror o kontrowersyjnych ocenach. Dla miłośników gatunku może być ciekawym doświadczeniem, ale dla tych, którzy wolą bardziej przewidywalne filmy, może okazać się zbyt intensywny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo