Konto Premium

Na ratunek: Misja w jaskini cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Na ratunek: Misja w jaskini” już się odbyła!

Reżyserami filmu “Na ratunek: Misja w jaskini” są Jimmy Chin i Elizabeth Chai Vasarhelyi. Film ten należy do gatunku dokumentalnego i został wyprodukowany w USA. Jego oryginalny tytuł to “The Rescue”. Premiera odbyła się 2 września 2021 roku.

Film opowiada o niezwykłej misji ratunkowej, która miała miejsce w jaskini Tham Luang w Tajlandii. W czerwcu 2018 roku dwunastoosobowa drużyna piłkarska, wraz z ich trenerem, została uwięziona przez powódź w głębi jaskini. Sytuacja była dramatyczna, a cały świat trzymał kciuki za ich bezpieczne wydostanie się na powierzchnię.

W filmie “Na ratunek: Misja w jaskini” możemy śledzić nie tylko samą akcję ratunkową, ale także poznać historię bohaterów i ich rodziny. Przeplatają się w nim momenty napięcia, nadziei i wzruszenia, ukazując determinację i odwagę ludzi zaangażowanych w ratunek.

Czas trwania filmu wynosi 107 minut, co pozwala na dogłębne przedstawienie wszystkich aspektów tej niezwykłej historii. “Na ratunek: Misja w jaskini” to film, który porusza i inspiruje, pokazując siłę ludzkiego ducha i zdolność do poświęcenia dla innych.

Premiera tego fascynującego dokumentu już się odbyła, jednak warto sięgnąć po niego, aby poznać historię, która poruszyła cały świat.

Akcja ratunkowa

“Akcja ratunkowa” to opowieść o wydarzeniu, które w 2018 roku śledził w napięciu cały świat: brawurowej akcji uwolnienia dwunastu młodych piłkarzy oraz ich trenera z czeluści zalanej jaskini w Tajlandii Północnej. Film odkrywa przed widzami tajemnice niebezpiecznego świata nurkowania jaskiniowego. Jest też hołdem dla niewiarygodnej odwagi ratowników i pokrzepiającym obrazem humanitaryzmu międzynarodowej społeczności, która zjednoczyła się, aby uratować chłopców.

Obsada aktorska w filmie „Na ratunek: Misja w jaskini”

Aktorzy:

 • Jimmy Chin – reżyser
 • Elizabeth Chai Vasarhelyi – reżyserka
 • David Katznelson – operator
 • Picha Srisansanee – operator
 • Ian Seabrook – operator
 • Daniel Pemberton – kompozytor
 • Kevin Macdonald – producent
 • Andrew Ruhemann – producent
 • John Battsek – producent

Gdzie obejrzeć cały film Na ratunek: Misja w jaskini online

Film można obejrzeć na serwisie VOD Disney+. Disney+ to platforma streamingowa, która została uruchomiona w listopadzie 2019 roku. Serwis ten oferuje szeroki wybór filmów i seriali, głównie pochodzących z wytwórni Disney, Pixar, Marvel, Star Wars oraz National Geographic.

Disney+ zdobył dużą popularność dzięki dostępności takich kultowych produkcji jak “Gwiezdne wojny”, “Avengers”, “Król Lew” czy “Kraina Lodu”. Serwis oferuje również wiele oryginalnych produkcji, które są dostępne tylko na platformie Disney+.

Dodatkowo, Disney+ umożliwia pobieranie treści offline, co pozwala użytkownikom oglądać filmy i seriale bez dostępu do internetu. Serwis jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak telewizory, smartfony, tablety i komputery.

Ciekawe informacje o „Na ratunek: Misja w jaskini”

 • Niektóre sceny zostały odtworzone przez rzeczywistych uczestników.
 • “The Rescue” zakupił kredyty węglowe od projektów redukujących emisje, korzystnych dla społeczności i wspierających różnorodność biologiczną, aby zrekompensować emisje związane z produkcją.
 • Duangpetch Promthep, znany jako “Dom”, kapitan uratowanej drużyny piłkarskiej Dzikie Jelenie, zmarł w Wielkiej Brytanii w wieku 15 lat w lutym 2023 roku.
 • Film opowiada o akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang.
 • Aby uratować dzieci, nurkowie musieli podać im środki uspokajające (aby zapobiec panice) – Xanax i ketaminę, a także atropinę (zmniejszającą wydzielanie śliny) podczas nurkowania. Nigdy wcześniej nie wykonano takiego zabiegu.

Podsumowanie

Film “Na ratunek: Misja w jaskini” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 7,8, na IMDb 8,3, a na TMDb 7,9. Te oceny sugerują, że film jest dobrze przyjęty przez widzów.

Jako że nie znamy fabuły filmu, możemy jedynie spekulować na temat tego, dla kogo może się on spodobać. Na podstawie gatunku filmu – dokumentalnego – można przypuszczać, że będzie on interesujący dla osób lubiących filmy oparte na faktach i prawdziwych historiach. Może to być również ciekawe dla fanów przygód i ekscytujących wyzwań.

Jednakże, dla osób oczekujących mocnej fabuły z wątkami fabularnymi i rozwiniętymi postaciami, ten film może okazać się nieodpowiedni. Ponadto, jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematyką związaną z ratownictwem lub jaskiniami, może nie znaleźć w nim odpowiedniego zainteresowania.

Podsumowując, “Na ratunek: Misja w jaskini” to film dokumentalny o różnych ocenach, który może przyciągnąć uwagę osób lubiących filmy oparte na faktach i prawdziwych historiach. Jednakże, dla tych, którzy oczekują mocnej fabuły i rozwiniętych postaci, film ten może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo