Konto Premium

Może pora z tym skończyć cały film

Konto Premium

Może pora z tym skończyć

Mimo wątpliwości co do swojego związku młoda kobieta (Jessie Buckley) wyjeżdża ze swoim nowym chłopakiem (Jesse Plemons) na jego rodzinną farmę, na której zostaje uwięziona z powodu śnieżycy w towarzystwie matki (Toni Collette) i ojca (David Thewlis) Jake’a. Pobyt ten sprawia, że kobieta zaczyna kwestionować wszystko, co dotąd sądziła na temat siebie, swojego chłopaka i wielu innych rzeczy.

Obsada aktorska w filmie „Może pora z tym skończyć”

Aktorzy:

 • Jesse Plemons jako Jake
 • Jessie Buckley jako Młoda kobieta
 • Toni Collette jako Matka
 • David Thewlis jako Ojciec
 • Guy Boyd jako Dozorca
 • Hadley Robinson jako Laurey / Pracownica Tulsey Town
 • Gus Birney jako Ciotka Eller / Pracownica Tulsey Town
 • Abby Quinn jako Pracownica Tulsey Town
 • Colby Minifie jako Yvonne

Gdzie obejrzeć cały film Może pora z tym skończyć online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Może pora z tym skończyć”

 • W romantycznej komedii, którą oglądał Jake, nie było wymienionego reżysera w scenariuszu, a to asystent montażysty zaproponował Roberta Zemeckisa. Kaufman zadzwonił do Zemeckisa i poprosił o zgodę na umieszczenie jego imienia, co zostało przyjęte. Kaufman podziękował Zemeckisowi w napisach końcowych.
 • W jednej ze scen widzimy sprzątacza przechadzającego się po szkole średniej, na tablicy napisane są hiszpańskie słowa oznaczające różne rodzaje obuwia, w tym słowo “zapatillas” (kapcie). Następnie, gdy Jake oferuje swojej dziewczynie kapcie, mówi “zapatillas”. Jest to jedno z kilku wskazówek, że sprzątaczem jest Jake.
 • Jesse Plemons, pomimo braku doświadczenia w musicalach, sam śpiewa w ostatniej scenie muzycznej filmu.
 • Krytyka młodej kobiety dotycząca filmu “Kobieta pod presją” (1974) została dosłownie zaczerpnięta z recenzji filmowej Pauline Kael. Wcześniej w filmie można zobaczyć egzemplarz zbioru recenzji Kael “For Keeps” w pokoju dziecięcym Jake’a (choć ironicznie, ta konkretna recenzja nie pojawia się w tej książce).
 • Po dłuższym przebywaniu w zamrożonym samochodzie, sprzątacz rozbiera się nago. “Paradoksalne rozbieranie” jest objawem ciężkiej hipotermii, spowodowanej dezorientacją i fizjologicznie wywołanym złudzeniem, że ciało się przegrzewa.

Podsumowanie

Film “Może pora z tym skończyć” otrzymał różne oceny na popularnych stronach filmowych. Na Filmwebie został oceniony na 6,8, na IMDb i TMDb na 6,6. Jest to dramat, który może przyciągnąć uwagę pewnej grupy widzów, ale niekoniecznie wszystkich.

Dla osób, które lubią filmy o głębokich emocjach i refleksji, “Może pora z tym skończyć” może być interesującym wyborem. Film ten prawdopodobnie porusza ważne tematy i przedstawia życiowe sytuacje, które mogą wzbudzić silne emocje u widza. Osoby ceniące kino artystyczne i poszukujące czegoś więcej niż tylko rozrywki mogą docenić tę produkcję.

Jednak dla tych, którzy preferują lekkie i przyjemne filmy, “Może pora z tym skończyć” może okazać się zbyt poważny i trudny do przyswojenia. Jeśli oczekujesz czegoś bardziej rozrywkowego i niekoniecznie chcesz zagłębiać się w głębsze tematy, ten film może Cię nie zainteresować.

Podsumowując, “Może pora z tym skończyć” to dramat o różnych ocenach, który może przyciągnąć uwagę osób poszukujących filmów o głębokich emocjach i refleksji. Jednak dla tych, którzy preferują lżejsze produkcje, może okazać się zbyt poważny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo