Konto Premium

Moxie cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Moxie”

Vivian (Hadley Robinson), z pozoru nieśmiała 16-latka, zawsze wolała się nie wychylać. Jednak gdy w szkole pojawia się nowa uczennica (Alycia Pascual-Peña), Vivian jest zmuszona do krytycznej oceny seksistowskich zachowań szkolnych kolegów, którym wszystko uchodzi płazem, i dochodzi do wniosku, że ma tego dosyć. Zainspirowana buntowniczą przeszłością swojej matki (Amy Poehler) Vivian anonimowo publikuje undergroundowy zin pod tytułem “Moxie”, w którym demaskuje występki i uprzedzenia panujące w szkole, czym niespodziewanie wznieca rewolucję. Stojąc na jej czele, Vivian nawiązuje nowe przyjaźnie ze zwolenniczkami i zwolennikami ruchu, który wznosi się ponad podziały szkolnych paczek i klubów. Młodzi ludzie wspólnie uczą się, w jaki sposób radzić sobie z blaskami i cieniami szkolnego życia.

Obsada aktorska w filmie „Moxie”

Aktorzy:

 • Hadley Robinson jako Vivian
 • Alycia Pascual-Pena jako Lucy
 • Amy Poehler jako Lisa
 • Nico Hiraga jako Seth
 • Gracie Lawrence jako Lacey
 • Sydney Park jako Kiera
 • Patrick Schwarzenegger jako Mitchell Wilson
 • Josephine Langford jako Emma Johnson
 • Josie Totah jako CJ

Gdzie obejrzeć cały film Moxie online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Moxie”

 • Patrick Schwarzenegger przyznał, że trudno mu było być tak okrutnym wobec reszty obsady. Reżyserka Amy Poehler pomagała mu, gdy uważała, że jest zbyt miły.
 • The Linda Lindas (zespół grający w klubie mahjong) to prawdziwy zespół. Amy Poehler zobaczyła ich jako support dla zespołu Bikini Kill i zaprosiła ich do występu i nagrania muzyki do filmu.
 • Claudia mówi o kupnie koszulki na kostium z filmu “Wredne dziewczyny” (2004). Reżyserka, producentka i współgwiazda Amy Poehler zagrała panią George, matkę Reginy George w filmie “Mean Girls”.
 • Film jest oparty na powieści “Moxie: A Novel” z 2015 roku, napisanej przez Jennifer Mathieu.
 • Piosenka, którą orkiestra Rockport High School gra na zgromadzeniu i podczas meczów futbolowych, jest do melodii “For Boston”, tradycyjnej pieśni bojowej Boston College i Boston College High School. Reżyserka i współgwiazda Amy Poehler jest absolwentką Boston College i ukończyła studia w 1993 roku.

Podsumowanie

Film “Moxie” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,0, na IMDb 6,7, a na TMDb 7,4. Te różnice w ocenach mogą wynikać z różnych preferencji widzów i ich oczekiwań wobec filmu.

“Moxie” to film z gatunku dramatu i komedii, który może przyciągnąć uwagę szerokiej publiczności. Dla osób lubiących filmy o silnych kobietach i walce z niesprawiedliwością może to być interesujący wybór. Film może również przemawiać do tych, którzy cenią sobie historie o młodych ludziach dążących do zmiany społeczeństwa.

Jednakże, dla osób oczekujących bardziej skomplikowanych fabuł i głębszych przesłań, “Moxie” może okazać się zbyt prostolinijny. Niektórzy widzowie mogą również nie być zainteresowani tematyką poruszaną w filmie i nie czuć się do niego przyciągnięci.

Podsumowując, film “Moxie” może spodobać się tym, którzy lubią filmy o silnych kobietach i walce z niesprawiedliwością oraz historie młodych ludzi dążących do zmiany społeczeństwa. Jednakże, dla osób oczekujących bardziej skomplikowanych fabuł i głębszych przesłań, film może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo