Konto Premium

Moonage Daydream cały film

Konto Premium

“Moonage Daydream” – opowieść o twórczości i podróży Davida Bowiego

“Moonage Daydream” przybliża nam geniusz Davida Bowiego, jednego z najbardziej wpływowych artystów naszych czasów. Film, stworzony przez Bretta Morgena, jest pełnometrażową, doświadczalną odyseją filmową, która zgłębia twórczą, muzyczną i duchową podróż Davida Bowiego.

Opowieść jest prowadzona przez narrację samego Davida Bowiego, co dodaje filmowi autentyczności. Brett Morgen przedstawia sztukę Davida Bowiego, ukazując jego wpływ na kulturę przez ponad 50 lat. Film “Moonage Daydream” jest pierwszym projektem wspieranym przez David Bowie Estate, które udzieliło Morgenowi bezprecedensowego dostępu do kolekcji.

Materiały filmowe wykorzystane w “Moonage Daydream” to wysublimowane, kalejdoskopowe nagrania nigdy wcześniej niewidziane. Widzowie mają okazję zobaczyć osobiste archiwalne materiały, niewidziane występy oraz zanurzyć się w muzyce i słowach Davida Bowiego. Film zaprasza nas do wyjątkowego świata artysty.

Brett Morgen spędził cztery lata na montażu filmu, a kolejne 18 miesięcy na projektowaniu pejzażu dźwiękowego, animacji i palety kolorów. Współtwórcami filmu są Tony Visconti, wieloletni współpracownik i producent muzyczny Bowiego, oraz Paul Massey, nagrodzony Oscarem® za dźwięk w filmie “Bohemian Rhapsody”.

“Moonage Daydream” to niezwykła podróż przez życie i twórczość Davida Bowiego, która pozwala nam lepiej poznać tego wyjątkowego artystę i jego niezwykłe dzieła.

Obsada aktorska w filmie „Moonage Daydream”

Aktorzy:

 • Brett Morgen – reżyser
 • Brett Morgen – scenarzysta
 • Brett Morgen – producent
 • Debra Eisenstadt – producentka
 • Bill Gerber – producent
 • Heather Parry – producentka
 • Bill Zysblat – producent
 • Ryan Kroft – producent
 • Michael Rapino – producent

Gdzie obejrzeć cały film Moonage Daydream online

Canal + Premiery: Film można obejrzeć na platformie Canal + Premiery. Jest to serwis VOD oferujący najnowsze premiery filmowe. Canal + Premiery to część oferty telewizyjnej Canal +, która umożliwia subskrybentom dostęp do szerokiego wyboru filmów i seriali. Serwis ten jest znany z wysokiej jakości treści oraz ekskluzywnych produkcji. Oferuje również możliwość oglądania filmów w jakości HD.

iTunes: Film można obejrzeć na platformie iTunes. Jest to popularny serwis VOD stworzony przez firmę Apple. iTunes oferuje szeroki wybór filmów, muzyki, podcastów i innych treści multimedialnych. Użytkownicy mogą kupować lub wypożyczać filmy, a następnie oglądać je na różnych urządzeniach Apple, takich jak iPhone, iPad czy Apple TV. iTunes jest znane z intuicyjnego interfejsu użytkownika oraz wysokiej jakości treści.

Rakuten: Film można obejrzeć na platformie Rakuten. Jest to japoński serwis VOD, który oferuje różnorodne treści multimedialne, w tym filmy, seriale, muzykę i e-booki. Rakuten działa na zasadzie płatności za poszczególne tytuły lub subskrypcji miesięcznej. Serwis ten jest znany z bogatej biblioteki filmowej oraz możliwości oglądania treści na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, telewizory czy komputery.

Ciekawe informacje o „Moonage Daydream”

 • Syn Davida Bowiego, Duncan Jones, reżyser filmowy nagrodzony BAFTA z pierwszego małżeństwa z Angie Bowie, rozważał stworzenie oficjalnego filmu biograficznego o swoim ojcu. Jednakże, znalezienie skupienia na tym temacie było dla niego trudne, ponieważ był zbyt blisko tematu i zbyt emocjonalnie zaangażowany, aby takie dzieło powstało. Wolę skoncentrować się na tworzeniu filmów fabularnych. Jednakże, powiedział Iman (żonie Bowiego i swojej macosze w momencie jego śmierci), że nie stanie na przeszkodzie temu filmowi, pod warunkiem że będzie on szanujący, prawdziwy i że ona będzie z niego zadowolona.
 • W dokumencie wspomniany jest Terry Burns, przyrodni brat Davida Bowiego ze strony matki. Urodzony 5 listopada 1937 roku, Burns był o dziesięć lat starszy od Bowiego i miał duży wpływ na niego. Wprowadził młodszego brata do beatnikowskiej poezji Williama S. Burroughsa, buddyzmu, jazzu oraz magii i okultyzmu. Niestety, Burns cierpiał na schizofrenię, która pogorszyła się podczas jego służby w Królewskich Siłach Powietrznych. W latach 60. został przyjęty do szpitala psychiatrycznego. Po wypisaniu ze szpitala, Burns porzucił leki w połowie lat 70. i został ponownie przyjęty do szpitala psychiatrycznego Cane Hill. Bowie i Burns ostatni raz spotkali się w 1981 roku, a cztery lata później, 16 stycznia 1985 roku, Burns popełnił samobójstwo w wieku 47 lat po ucieczce ze szpitala.
 • Na początku filmu znajduje się fragment przemówienia Roya Batty’ego “Łzy w deszczu” z końca filmu “Łowca androidów” (1982). W tym filmie “Data Incept” Roya Batty’ego to 8 stycznia 2016 roku (69. urodziny Davida Bowiego). Była to również data wydania ostatniego albumu studyjnego Bowiego “Blackstar” (który porusza temat śmierci). Bowie zmarł dwa dni później, 10 stycznia 2016 roku.
 • W dokumencie znajduje się wiele niepublikowanego osobistego materiału Davida Bowiego, w tym zdjęcia, nagrania domowe i wywiady w telewizji. Reżyser Brett Morgen osobiście rozmawiał z wdową po Bowiem, top modelką Iman, aby uzyskać zgodę na wykorzystanie tego materiału jako hołd dla Bowiego. Chociaż początkowo była sceptyczna co do tego pomysłu, przekonały ją wcześniejsze prace Morgena, takie jak “Kurt Cobain: Życie bez cenzury” (2015) i “Jane” (2017) o piosenkarzu Kurcie Cobainie i naukowcu Jane Goodall, w których Morgen użył osobistego materiału od nich, aby stworzyć artystyczne kolaże jako hołd dla nich, zamiast tworzyć klasyczny film biograficzny.
 • W dokumencie nie ma wzmianki o Angie Bowie (z domu Barnett). Była ona pierwszą żoną Davida Bowiego w latach 1970-1980 i jest matką reżysera filmowego Duncana Jonesa. Angie jest inspiracją dla piosenek “The Prettiest Star”, “Cracked Actor” i “Golden Years”, które David napisał o niej.

Podsumowanie

Film “Moonage Daydream” otrzymał dobre oceny na stronach Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 7,7, na IMDb również 7,7, a na TMDb 7,8. Te wyniki sugerują, że film jest dobrze przyjęty przez widzów.

“Moonage Daydream” to dokumentalno-muzyczny film, który może przypaść do gustu miłośnikom muzyki i fanom artystów związanych z tą dziedziną. Film zapewne zawiera interesujące materiały dotyczące muzyki i jej twórców, co może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych historią i rozwojem muzyki.

Jednakże, dla osób niezainteresowanych muzyką lub dokumentalnymi filmami muzycznymi, “Moonage Daydream” może nie być odpowiednią propozycją. Film ten prawdopodobnie skupia się na tematyce muzycznej i może nie dostarczać wystarczającej rozrywki dla widzów o innych zainteresowaniach.

Podsumowując, “Moonage Daydream” to film, który może przypaść do gustu miłośnikom muzyki i dokumentalnych produkcji muzycznych. Dla osób niezainteresowanych tą tematyką może okazać się mniej interesujący.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo