Konto Premium

Monty Python i Święty Graal cały film

Konto Premium

Monty Python i Święty Graal: Błazeńska opowieść o poszukiwaniu świętego Graala

Monty Python i Święty Graal – kultowa komedia

Monty Python i Święty Graal to jedna z najbardziej kultowych komedii wszech czasów, która w 1975 roku zarobiła najwięcej pieniędzy ze wszystkich brytyjskich filmów. Film jest luźną adaptacją legendy króla Artura i opowiada historię władcy, który wraz ze swoim giermkiem i Rycerzami Okrągłego Stołu wyrusza na poszukiwanie nieuchwytnego świętego Graala.

Monty Python i Święty Graal – fabuła

Akcja filmu rozgrywa się w średniowiecznej Anglii. Król Artur wyrusza wraz ze swoimi rycerzami w poszukiwaniu świętego Graala. Ich misja jest pełna przeszkód, a droga pełna jest dziwnych postaci, takich jak Wielki Kop, Czarny Rycerz czy wieża władcy Swamp. Wszystkie te przeszkody stawiają na drodze Arturowi i jego ludziom Czarodziej Tim, Rycerz Gawain czy Sir Lancelot.

Monty Python i Święty Graal – obsada

Film wyreżyserowany został przez Terry’ego Gilliama i Terry’ego Jonesa. W rolach głównych wystąpili członkowie grupy Monty Python: Graham Chapman jako Król Artur, John Cleese jako Czarodziej Tim, Eric Idle jako Rycerz Gawain, Terry Jones jako Sir Bedevere, Michael Palin jako Patsy oraz Terry Gilliam jako Wieża Władcy Swamp.

Monty Python i Święty Graal – cały film

Monty Python i Święty Graal to kultowy film, który z pewnością zna każdy miłośnik kina. Jeśli chcesz zobaczyć cały film, możesz znaleźć go na platformach streamingowych lub w wypożyczalniach filmów. Przy okazji warto zwrócić uwagę na innych filmach z grupy Monty Python, takich jak Żywot Briana czy Sens życia według Monty Pythona.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo