Konto Premium

Monachium: W obliczu wojny cały film

Konto Premium

Monachium: W obliczu wojny

Ekranizacja bestsellerowej powieści Roberta Harrisa.

Jesienią 1938 roku Europa stoi na skraju wojny. Adolf Hitler przygotowuje się do inwazji na Czechosłowację, a rząd Neville’a Chamberlaina rozpaczliwie poszukuje pokojowego rozwiązania. W atmosferze narastającej presji brytyjski urzędnik Hugh Legat i niemiecki dyplomata Paul von Hartmann spotykają się na konferencji w Monachium.

Z początkiem negocjacji dwóch dawnych przyjaciół trafia w sam środek sieci intryg politycznych i bardzo realnego niebezpieczeństwa. Oczy całego świata zwrócone są na nich. Czy można uniknąć wojny, a jeśli tak, to jakim kosztem?

Obsada aktorska w filmie „Monachium: W obliczu wojny”

Aktorzy:

 • George MacKay jako Hugh Legat
 • Jannis Niewöhner jako Paul Hartman
 • Jeremy Irons jako Neville Chamberlain
 • Mark Lewis Jones jako Osmund Cleverly
 • Liv Lisa Fries jako Lenya
 • Robert Bathurst jako Sir Nevile Henderson
 • Sandra Hüller jako Helen Winter
 • Jessica Brown Findlay jako Pamela Legat
 • August Diehl jako Franz Sauer

Gdzie obejrzeć cały film Monachium: W obliczu wojny online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Monachium: W obliczu wojny”

 • Mimo że Hartmann i Legat są postaciami fikcyjnymi, Harris potwierdza, że są częściowo inspirowani dyplomatą Adamem von Trott zu Solz i uczonym AL Rowse. Ten drugi, będący gejem, pisał o swojej intensywnej platonicznej więzi z Trottem na Uniwersytecie Oksfordzkim. Trott, choć znacznie mniej sympatyczny niż fikcyjny Hartmann, dołączył później do spisku Clausa von Stauffenberga w 1944 roku mającego na celu zamordowanie Hitlera. Spisek nie powiódł się, a Trott został stracony.
 • George MacKay nauczył się niemieckiego dla roli Hugh Legata.
 • Paul jest ostrzeżony, aby nie pachnieć dymem papierosowym w obecności Hitlera. Jest to oparte na faktach, że prawdziwy Hitler nienawidził palenia i absolutnie zabraniał palenia w swojej obecności.
 • Dokument, który Helen pokazuje Paulowi w swoim mieszkaniu, to Protokół Hossbacha, tajne rozporządzenie Hitlera do swoich generałów dotyczące stworzenia Lebensraum (Przestrzeni Życiowej) Niemiec. Nazwany tak od adiutanta wojskowego Hitlera, pułkownika Friedricha Hossbacha, Protokół Hossbacha był dowodem na zamiar Hitlera wywołania wojny europejskiej. Kiedy wojna się rozpoczęła, protokół ten został rozwinięty w Generalplan Ost, czyli Plan Główny dla Wschodu, program czystek etnicznych i ludobójstwa, który zakładał deportację 31 milionów ludzi na wschód, a Syberia miała być ostatecznym miejscem docelowym. Następnie populacja miała być systematycznie eksterminowana poprzez głód i przymusową pracę, a ich terytoria miały być skolonizowane przez 8-10 etnicznych Niemców.
 • To drugi raz, kiedy August Diehl gra nazistowskiego oficera, który podsłuchuje spisek w niemieckiej piwiarni. Inny film to “Bękarty wojny”. W obu filmach postać Diehla ma wpływ na główne wątki fabularne.

Podsumowanie

Film “Monachium: W obliczu wojny” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,1, na IMDb 6,8, a na TMDb 6,9. Jest to thriller szpiegowski, który może przyciągnąć uwagę niektórych widzów, ale niekoniecznie wszystkich.

Dla osób lubiących napięcie i intrygi, ten film może być interesujący. Zawiera on elementy szpiegowskiej rozgrywki, które mogą wciągnąć widza w świat tajemnic i niebezpieczeństw. Osoby ceniące filmy o tematyce wojennej lub politycznej również mogą znaleźć w nim coś dla siebie.

Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej dynamiczne i akcji pełne produkcje, “Monachium: W obliczu wojny” może okazać się zbyt powolny. Film ten skupia się na napięciu psychologicznym i rozwijaniu intrygi, więc osoby oczekujące szybkich scen akcji mogą być rozczarowane.

Podsumowując, “Monachium: W obliczu wojny” to thriller szpiegowski, który może przyciągnąć uwagę widzów zainteresowanych napięciem i intrygami. Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji może okazać się zbyt powolny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo