Konto Premium

Metropolis cały film

Konto Premium

Metropolis – niemy film, który zrewolucjonizował kino [CAŁY FILM]

„Metropolis” to niemy film, którego premiera miała miejsce w 1927 roku. To klasyczna produkcja niemiecka, która zrewolucjonizowała kino swoimi osiągnięciami technicznymi, a także wpłynęła na rozwój gatunku science fiction.

Historia powstania filmu

„Metropolis” to dzieło niemieckiego reżysera Fritza Langa, który zainspirowany swoją wizją przyszłości, nakręcił obraz przedstawiający miasto przyszłości, gdzie robotnicy pracują w podziemiach, a elita mieszka w luksusowych rezydencjach.

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości. Ludzkość została podzielona na dwie grupy – myślicieli, którzy tworzą plany, ale nie wiedzą, jak działa cały system oraz robotników, którzy wykonują trudne prace, ale nie mają żadnej wizji na przyszłość. Jeden z myślicieli odważa się odwiedzić podziemia, gdzie wykonuje się ciężką pracę i jest zszokowany tym, co widzi.

Rewolucyjna technologia

„Metropolis” to film, który swoją rewolucyjną technologią zachwycił publiczność. Obraz Langa jest pierwszym filmem z tak zaawansowanymi efektami specjalnymi i scenami przemysłowymi. Widzowie byli pod wrażeniem ogromu dekoracji i scenografii, a także precyzyjnie nakręconych sekwencji z udziałem setek statystów.

Podsumowanie

„Metrpolis” to film, który wpłynął na rozwój kina science fiction i do dziś pozostaje jednym z najważniejszych filmów w historii kina. To dzieło Langa przetrwało próbę czasu i do dziś zachwyca swoją techniką i niezapomnianą opowieścią. Jeśli chcesz obejrzeć „Metropolis” w całości, możesz to zrobić dzięki naszej stronie.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo