Konto Premium

Mauretańczyk cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Mauretańczyk”

Mohamedou Ould Slahi (Tahar Rahim) jest spokojnym obywatelem Mauretanii, który nagle zostaje uprowadzony przez amerykańskie służby podczas rodzinnej uroczystości. Na początku jest przekonany, że to nieporozumienie, ale szybko trafia do więzienia w niesławnej bazie Guantanamo, gdzie osadzeni są terroryści.

W więzieniu Mohamedou jest poddawany brutalnym torturom fizycznym i psychicznym, a także zmuszany do przyznania się do udziału w zamachu z 11 września. Stopniowo traci nadzieję na sprawiedliwość i wydaje się, że jego los jest przesądzony.

Jednak w tym trudnym momencie w jego celi pojawia się Nancy Hollander (Jodie Foster), wybitna adwokatka specjalizująca się w obronie więźniów politycznych. Razem ze swoją młodą współpracownicą Teri Duncan (Shailene Woodley) postanawiają stanąć do walki z wojskowym prokuratorem Stuartem Couchem (Benedict Cumberbatch), który ma za zadanie skazać Mohamedou za wszelką cenę.

Film “Mauretańczyk” opowiada historię walki o sprawiedliwość i godność człowieka, który został niesłusznie oskarżony i poddany okrutnym torturom. Nancy i Teri podejmują się trudnego zadania obrony Mohamedou, ryzykując swoją reputację i bezpieczeństwo. Czy uda im się udowodnić niewinność Mohamedou i doprowadzić do jego uwolnienia? To pytanie, które towarzyszy widzom przez cały film.

Obsada aktorska w filmie „Mauretańczyk”

Aktorzy:

 • Jodie Foster jako Nancy Hollander
 • Tahar Rahim jako Mohamedou Ould Slahi
 • Benedict Cumberbatch jako Stuart Couch
 • Shailene Woodley jako Teri Duncan
 • Zachary Levi jako Neil Buckland
 • Saamer Usmani jako Arjun
 • Langley Kirkwood jako Sierżant S. Sands
 • Corey Johnson jako Pułkownik Bill Seidel
 • Matthew Marsh jako Generał Geoffrey Mandel

Gdzie obejrzeć cały film Mauretańczyk online

Canal + Premiery: Jest to platforma VOD oferująca dostęp do filmów i seriali. Canal + Premiery specjalizuje się w premierowych produkcjach, które są dostępne na platformie już w momencie ich premiery kinowej. Serwis oferuje szeroki wybór filmów z różnych gatunków, w tym również polskie produkcje. Dodatkowo, Canal + Premiery oferuje również dostęp do kanałów telewizyjnych Canal +, co pozwala na oglądanie najnowszych produkcji filmowych i serialowych na żywo.

Amazon: Amazon Prime Video to popularna platforma VOD, która oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis jest dostępny na wielu urządzeniach, takich jak smartfony, tablety, telewizory inteligentne i konsole do gier. Amazon Prime Video oferuje również oryginalne produkcje, które są ekskluzywne dla tej platformy. Dodatkowo, subskrybenci Amazon Prime mają dostęp do innych korzyści, takich jak bezpłatna wysyłka zamówień z Amazona.

Cineman: Cineman to platforma VOD z bogatą biblioteką filmową. Serwis oferuje szeroki wybór filmów z różnych gatunków, w tym zarówno nowości kinowe, jak i klasyki filmowe. Cineman umożliwia oglądanie filmów na żądanie, bez konieczności opłacania abonamentu. Użytkownicy mogą płacić tylko za konkretne filmy, które chcą obejrzeć. Cineman jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak smartfony, tablety i telewizory inteligentne.

Ciekawe informacje o „Mauretańczyk”

 • Więzień Mohamedou Ould Slahi (tytułowy bohater filmu) stwierdził, że jego traktowanie w Guantanamo było o wiele brutalniejsze i nieludzkie niż przedstawione w tym filmie.
 • Francuski aktor Tahar Rahim, który gra zatrzymanego podejrzanego terrorystę Mohamedou Ould Slahi, ironicznie zagrał prawdziwego agenta FBI Ali Soufana, który był odpowiedzialny za śledztwo w sprawie zagrożeń terrorystycznych związanych z 11 września w serialu “The Looming Tower” (2018).
 • Adwokat praw obywatelskich Nancy Hollander (grana tutaj przez Jodie Foster) powiedziała w wywiadzie, że zaniemówiła, gdy pierwszy raz wkroczyła na plan filmowy “Guantanamo”, ponieważ było to tak upiornie podobne do samego miejsca, w którym przeprowadziła wiele swoich wywiadów z prawdziwym więźniem Mohamedou Ould Slahi. Hollander otrzymywała również liczne telefony od ekipy produkcyjnej, która dążyła do zachowania dokładności w pytaniach podczas wywiadu.
 • Epilog: “Mimo że wygrał swoje petycje Habeas Corpus, administracja Obamy odwołała się od decyzji i Mohamedou pozostał w areszcie przez kolejne 7 lat. Nigdy więcej nie widział swojej matki. Zmarła w 2013 roku. Nancy i Teri nadal odwiedzali Mohamedou co drugi miesiąc, współpracując z ACLU w walce o jego uwolnienie. Po latach walki prawnej, w 2015 roku Mohamedou opublikował swoje listy pod tytułem “Guantánamo Diary”. Choć rząd mocno ocenzurował książkę, stała się bestsellerem i przyciągnęła uwagę opinii publicznej do jego sprawy. Ostatecznie został zwolniony 17 października 2016 roku, spędzając w więzieniu 14 lat i 2 miesiące. Nigdy nie postawiono mu zarzutów. Mohamedou Ould Slahi wrócił do życia na Mauritiusie. W 2018 roku poślubił Kitty, amerykańską prawniczkę. Mają syna, Ahmeda. Ze względu na trwające problemy z wizami, rodzina nie mogła mieszkać razem. Miejmy nadzieję, że jakiś kraj zaoferuje im ochronę i obywatelstwo. Nancy Hollander nadal pracuje jako adwokat obrony. Jej klientami są m.in. jeden z 40 mężczyzn nadal przetrzymywanych w Guantánamo oraz informator Chelsea Manning. Stuart Couch odszedł z Korpusu Marines i obecnie pracuje w Departamencie Sprawiedliwości. Theresa Terry Duncan nadal praktykuje prawo karne, specjalizując się w sprawach dotyczących kary śmierci. CIA, Departament Obrony ani żadna inna agencja rządowa Stanów Zjednoczonych nigdy nie przyznały się do odpowiedzialności ani nie złożyły przeprosin za nadużycia, które miały miejsce w Guantánamo. Spośród 779 więźniów przetrzymywanych w Guantánamo, ośmiu zostało skazanych za przestępstwo. Trzy z tych wyroków zostały uchylone w wyniku apelacji.”
 • Pomimo że gra Mauritańczyka, Tahar Rahim ma pochodzenie algierskie.

Podsumowanie

Film “Mauretańczyk” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,8, na IMDb i TMDb – 7,4. Jest to film z gatunku biograficznego i thrillera.

Dzięki tym ocenom można wnioskować, że “Mauretańczyk” może przypaść do gustu osobom, które lubią filmy oparte na prawdziwych historiach oraz tym, którzy lubią napięcie i trzymające w napięciu fabuły. Film ten może być interesujący dla widzów, którzy cenią sobie mocne emocje i niebanalne historie.

Jednakże, dla osób oczekujących szybkiej akcji i dynamicznych scen, “Mauretańczyk” może okazać się zbyt powolny. Osoby, które preferują lżejsze kino rozrywkowe mogą nie być zainteresowane tym filmem.

Podsumowując, “Mauretańczyk” jest filmem biograficznym i thrillerem, który może przyciągnąć uwagę widzów zainteresowanych prawdziwymi historiami oraz tych, którzy lubią napięcie i trzymające w napięciu fabuły. Jednakże, dla osób oczekujących szybkiej akcji i dynamicznych scen, może okazać się zbyt powolny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo