Konto Premium

Mary i Max cały film

Konto Premium

Mary i Max – opowieść o nietypowej przyjaźni | Cały film

„Mary i Max” to film animowany z 2009 roku, który opowiada o nietypowej przyjaźni między ośmioletnią Mary z Melbourne, a samotnym 45-letnim Maxem z Nowego Jorku. Film zyskał uznanie widzów i krytyków, a teraz możesz obejrzeć go w całości.

Bohaterowie i fabuła

Głównymi bohaterami filmu są Mary i Max. Mary jest ośmioletnią dziewczynką, która żyje w trudnych warunkach rodzinnych. Pewnego dnia postanawia napisać list do nieznajomego, wybierając przypadkowo nazwisko z nowojorskiej książki telefonicznej. Adresatem listu zostaje Max – samotny, grubawy 45-latek, który bierze życie na przeczekanie. Od tamtego dnia zaczyna się ich nietypowa przyjaźń, która trwa ponad 20 lat.

Film ukazuje problemy, z jakimi borykają się bohaterowie, między innymi chorobę afektywną dwubiegunową Maxa czy też alkoholizm matki Mary. Mimo to, ich przyjaźń przetrwała próbę czasu, aż do momentu, gdy wreszcie spotkali się twarzą w twarz.

Nagrody i uznanie

„Mary i Max” to film, który zdobył wiele nagród i wyróżnień. Na międzynarodowym festiwalu filmowym w Annecy zdobył nagrodę publiczności, a na Festiwalu Filmowym w Melbourne – nagrodę za najlepszy scenariusz.

Cały film

Jeśli chcesz obejrzeć „Mary i Max” w całości, możesz to zrobić na jednej z platform streamingowych, takich jak np. Netflix. Film jest wart uwagi ze względu na ciekawą fabułę i niebanalne podejście do tematu przyjaźni.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo