Konto Premium

Marusarz. Tatrzański orzeł cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Marusarz. Tatrzański orzeł” już za nami!

26 lipiec 2023

W dniu 16 stycznia 2022 roku miała miejsce długo oczekiwana premiera filmu “Marusarz. Tatrzański orzeł”, którego jedynym reżyserem jest Marek Bukowski. Ten biograficzny i obyczajowy film, wyprodukowany w Polsce, opowiada niezwykłą historię życia wybitnego polskiego narciarza – Stanisława Marusarza.

Scenariusz filmu został napisany przez Macieja Dancewicza oraz samego Marka Bukowskiego, co gwarantuje autentyczność i głębię przedstawionych wydarzeń. “Marusarz. Tatrzański orzeł” to nie tylko opowieść o sportowym sukcesie, ale również o trudach i poświęceniu, jakie towarzyszyły Marusarzowi na jego drodze do osiągnięcia mistrzostwa.

Film trwa zaledwie 54 minuty, ale w tym krótkim czasie przenosi nas w świat narciarskich zmagań i emocji. Wciągająca fabuła oraz doskonale zrealizowane sceny sportowe sprawiają, że widz czuje się jakby sam brał udział w tych niezapomnianych momentach.

Premiera filmu odbyła się rok temu, jednak nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród miłośników sportu, jak i fanów polskiego kina. “Marusarz. Tatrzański orzeł” to nie tylko historia jednego człowieka, ale również hołd dla wszystkich tych, którzy niezłomnie dążą do osiągnięcia swoich marzeń.

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji zobaczyć tego filmu, koniecznie nadrob swoje zaległości. “Marusarz. Tatrzański orzeł” to produkcja, która na długo pozostaje w pamięci i inspiruje do działania.

Fabuła filmu “Marusarz. Tatrzański orzeł”

Film “Marusarz. Tatrzański orzeł” opowiada historię Stanisława Marusarza, znanego polskiego skoczka narciarskiego. Marusarz był wicemistrzem świata w Lahti w 1938 roku, czterokrotnym olimpijczykiem oraz siedmiokrotnym uczestnikiem mistrzostw świata w narciarstwie. Był również podporucznikiem Armii Krajowej i kurierem Tatrzańskiego Kurierów.

Już od pierwszych miesięcy okupacji Marusarz działał w podziemiu jako kurier Państwa Podziemnego do Węgier. W 1940 roku skoczył z drugiego piętra i uciekł z więzienia Gestapo w Krakowie. Po wojnie był jednym z najdłużej aktywnych skoczków narciarskich na świecie.

W sezonie 1965-66 Marusarz został gościem honorowym Turnieju Czterech Skoczni. W wieku 53 lat stanął na słynnej skoczni Gross-Titlis-Schanze, a jego skok w garniturze i krawacie stał się jego dziedzictwem.

Spektakularny skok Marusarza w garniturze podczas Turnieju Czterech Skoczni ’66 stał się pretekstem do opowiedzenia jego losów, a także historii jego siostry Heleny – utalentowanej narciarki, uczestniczki Ruchu Oporu, zamordowanej przez nazistów w 1941 roku.

Obsada aktorska w filmie „Marusarz. Tatrzański orzeł”

Aktorzy:

  • Mateusz Janicki jako Stanisław Marusarz
  • Olga Szostak jako Irena Marusarz
  • Marta Maria Wiśniewska jako Helena Marusarzwna
  • Mateusz Bożek jako Młody Stanisław Marusarz
  • Janka Cholewa jako Młoda Helena Marusarzwna
  • Beata Schimscheiner jako Matka Marusarza
  • Robert Czebotar jako Volksdeutsch
  • Maciej Mikołajczyk jako Bugajski
  • Krzysztof Szczepaniak jako Birger Ruud

Gdzie obejrzeć cały film Marusarz. Tatrzański orzeł online

TVP (Telewizja Polska) to polska publiczna stacja telewizyjna, która oferuje swoje usługi zarówno w formie tradycyjnej telewizji, jak i w formie serwisu VOD (Video on Demand) o nazwie TVP VOD.

TVP VOD to platforma, na której można obejrzeć wiele filmów, seriali, programów rozrywkowych i informacyjnych produkowanych przez Telewizję Polską. Serwis ten umożliwia dostęp do bogatej biblioteki materiałów, zarówno tych aktualnie emitowanych, jak i archiwalnych.

Jedną z ciekawych cech TVP VOD jest możliwość oglądania programów na żywo, co pozwala na śledzenie bieżących wydarzeń bezpośrednio przez internet. Dodatkowo, serwis ten oferuje również opcję oglądania programów w jakości HD, co zapewnia lepsze wrażenia wizualne.

TVP VOD jest dostępne zarówno na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych poprzez dedykowane aplikacje. Serwis ten jest płatny i wymaga rejestracji oraz opłacania abonamentu lub zakupu poszczególnych treści.

Warto zaznaczyć, że TVP VOD jest jednym z najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce, szczególnie ze względu na bogatą ofertę programową Telewizji Polskiej oraz możliwość oglądania materiałów na żywo.

Ciekawe informacje o „Marusarz. Tatrzański orzeł”

  • Część filmu, głównie gdy Stanisław rozmawia ze swoją siostrą i matką, jest mówiona w dialekcie podhalańskim, gwarze polskich górali z Karpat Zachodnich, blisko spokrewnionej z językiem słowackim.

Podsumowanie

Film “Marusarz. Tatrzański orzeł” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,4, na IMDb 5,6, a na TMDb 5. Biorąc pod uwagę te oceny, można stwierdzić, że film ten nie zdobył zbyt wysokiej popularności wśród widzów.

“Marusarz. Tatrzański orzeł” to biograficzno-obyczajowy film, który może przypaść do gustu pewnej grupie odbiorców, ale niekoniecznie wszystkim. Osoby zainteresowane historią i życiem bohaterów realnych mogą być zainteresowane tą produkcją. Film może również przyciągnąć miłośników górskich krajobrazów i sportów ekstremalnych.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, “Marusarz. Tatrzański orzeł” może okazać się rozczarowaniem. Ponadto, jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematyką biograficzną lub nie przepada za obyczajowymi filmami, to prawdopodobnie nie będzie to dla niego odpowiedni wybór.

Podsumowując, film “Marusarz. Tatrzański orzeł” może przyciągnąć widzów zainteresowanych historią i życiem bohaterów realnych, a także miłośników górskich krajobrazów i sportów ekstremalnych. Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, może okazać się niewystarczający.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo