Konto Premium

Ma Rainey: Matka bluesa cały film

Konto Premium

Ma Rainey: Matka bluesa – opis fabuły

Chicago, lata 20. ubiegłego wieku. Pewnego upalnego popołudnia w studiu nagraniowym grupa muzyków oczekuje na Ma Rainey – genialną artystkę i legendarną “Matkę Bluesa” (Viola Davis). Spóźniona na sesję nieustraszona i śmiała Ma wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. W klaustrofobicznym pomieszczeniu z każdą chwilą robi się coraz goręcej – dosłownie i w przenośni.

Ambitny trębacz Levee (Chadwick Boseman), któremu wpada w oko dziewczyna Ma i który pragnie za wszelką cenę zapisać się w historii muzyki, wciąga swoich kompanów w wir rozmów na przeróżne tematy. W ich trakcie na jaw wychodzą prawdy, które na zawsze odmienią ich życie.

Film “Ma Rainey: Matka bluesa” będący adaptacją sztuki dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera, Augusta Wilsona, to pean na cześć potęgi bluesa i talentu artystów, którzy nie zgodzili się na to, by o ich wartości decydowały uprzedzenia i stereotypy.

Obsada aktorska w filmie „Ma Rainey: Matka bluesa”

Aktorzy:

 • Viola Davis jako Ma Rainey
 • Chadwick Boseman jako Levee
 • Colman Domingo jako Cutler
 • Glynn Turman jako Toledo
 • Michael Potts jako Slow Drag
 • Jeremy Shamos jako Irvin
 • Jonny Coyne jako Sturdyvant
 • Taylour Paige jako Dussie Mae
 • Dusan Brown jako Sylvester

Gdzie obejrzeć cały film Ma Rainey: Matka bluesa online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Ma Rainey: Matka bluesa”

 • Zespół nagrywający piosenkę Levee na końcu filmu oparty jest na orkiestrze Paula Whitemana. Whiteman był określany mianem “Króla Jazzu”, mimo że był białym człowiekiem.
 • Denzel Washington, który wyprodukował ten film, był mentorem Chadwicka Bosemana od czasów studiów. Kiedy Denzel Washington otrzymał w 2019 roku Nagrodę AFI za całokształt twórczości, Boseman wspomniał, że był jednym z dziewięciu studentów aktorstwa Phylicii Rashad na Uniwersytecie Howarda, których Washington opłacił pełne czesne za letni program w British Academy of Dramatic Acting w Oksfordzie.
 • Śpiewaczka Maxayn Lewis dostarcza większość wokali dla Ma Rainey. Jednak gdy Ma Rainey śpiewa “These Dogs of Mine” podczas głaskania Dussie Mae (Taylour Paige), to jest to rzeczywisty głos Violi Davis.
 • To ostatni film Chadwicka Bosemana. Zmarł 28 sierpnia 2020 roku po 4-letniej walce z rakiem jelita grubego. Bez wiedzy innych członków obsady, Boseman otrzymywał leczenie onkologiczne podczas kręcenia tego filmu.
 • W sztuce Levee nigdy nie przebija drzwi w sali prób, chociaż nadal wielokrotnie próbuje je otworzyć.

Podsumowanie

Film “Ma Rainey: Matka bluesa” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6,2, na IMDb 6,9, a na TMDb 6,7. Jest to dramatyczny i muzyczny film, który może przyciągnąć uwagę niektórych widzów.

Dla osób zainteresowanych muzyką i historią bluesa, ten film może być interesujący. Przedstawia on pewien aspekt życia Ma Rainey, legendy bluesa, co może przyciągnąć fanów tego gatunku muzycznego. Ponadto, jeśli ktoś lubi filmy o artystach i ich twórczości, to również może znaleźć w nim coś dla siebie.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wartkiej fabuły, ten film może okazać się zbyt powolny. Brak informacji na temat fabuły uniemożliwia dokładniejsze określenie, czy film ten jest odpowiedni dla wszystkich widzów. Jednakże, dla tych, którzy preferują bardziej emocjonalne i refleksyjne filmy, “Ma Rainey: Matka bluesa” może być ciekawym wyborem.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo