Konto Premium

Lśnienie cały film

Konto Premium

Luźno opierający się na powieści Stephena Kinga, horror psychologiczny „Lśnienie”

Film „Lśnienie” reżysera Stanleya Kubricka z 1980 roku jest jednym z najbardziej ikonicznych horrorów psychologicznych w historii kina. Film jest luźno oparty na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule i przedstawia historię Jacka Torrance’a (Jack Nicholson), który dostaje pracę jako dozorca hotelu położonego w górach stanu Kolorado. Razem z rodziną spędza zimę w zamkniętym na ten czas hotelu. Burze śnieżne zablokowały drogę do budynku, co oznacza, że rodzina jest odcięta od świata na wiele miesięcy.

Hotel nawiedzony przez duchy

Okazuje się, że hotel jest nawiedzony przez duchy, które powoli doprowadzają Jacka do obłędu. Jego syn Danny (Danny Lloyd), który ma nadprzyrodzone zdolności telepatyczne, odkrywa te zjawiska. Kiedy Jack zaczyna spotykać duchy i rozmawiać z nimi, sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Najbardziej ikoniczne sceny

Film „Lśnienie” słynie z wielu ikonicznych scen, takich jak zdjęcia korytarzy hotelowych, prześladowania Danny’ego przez ducha w stroju niedźwiedzia czy sceny z drzwiami łazienkowymi. Wszystkie te elementy sprawiają, że film jest jednym z najważniejszych dzieł w historii kina grozy.

Cały film Lśnienie

Jeśli chcesz obejrzeć cały film „Lśnienie”, możesz skorzystać z różnych platform streamingowych. Możesz też wypożyczyć lub kupić film na nośniku DVD lub Blu-ray. Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, jest to film, który z pewnością zapadnie ci w pamięć na długo.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo