Konto Premium

Łowca Jeleni cały film

Konto Premium

Cały film „Łowca Jeleni” – opowieść o wojnie w Wietnamie

Niewątpliwie jednym z najbardziej znanych filmów opowiadających o wojnie w Wietnamie jest „Łowca Jeleni” (ang. „The Deer Hunter”). Produkcja w reżyserii Michaela Cimino ukazała się w 1978 roku, zdobyła aż pięć Oscarów i stała się jednym z najważniejszych dzieł kina amerykańskiego.

Fabuła filmu

Akcja filmu rozgrywa się w Pensylwanii, gdzie trzej przyjaciele – Michael, Steven i Nick pracują w fabryce. Zostają powołani do wojska i wysłani na wojnę w Wietnamie. Po pewnym czasie zostają schwytani przez wojska Vietcongu i trafiają do obozu jenieckiego. Tam zostają zmuszeni do gry w rosyjską ruletkę między sobą. Kiedy Michael umożliwia im ucieczkę, zostają rozdzieleni. Po powrocie do Stanów ich życie nie będzie już takie samo.

Gwiazdorska obsada

W filmie „Łowca Jeleni” wystąpiła gwiazdorska obsada, w skład której wchodzili m.in.: Robert De Niro, Christopher Walken, Meryl Streep czy John Savage. Wszyscy aktorzy stworzyli niezapomniane kreacje i wnieśli wiele emocji do filmu.

Nagrody i wyróżnienia

„Łowca Jeleni” to jedna z najważniejszych produkcji w historii kina. Film zdobył aż pięć Oscarów, w tym za najlepszy film, reżyserię, aktora drugoplanowego (Christopher Walken), dźwięk i montaż. Ponadto był nominowany w siedmiu innych kategoriach.

Podsumowanie

„Łowca Jeleni” to film, który do dzisiaj pozostaje jednym z najważniejszych dzieł kina amerykańskiego. Opowieść o wojnie w Wietnamie, przyjaźni i ludzkich dramatach wzrusza i porusza widza do głębi duszy. Z całą pewnością warto obejrzeć ten film, który z pewnością na długo zostanie w pamięci.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo