Konto Premium

Living cały film

Konto Premium

Living – Cały film dramatyczny

Living to film dramatyczny z 2022 roku, wyreżyserowany przez Olivera Hermanusa. Film opowiada historię młodej osoby o imieniu David, która stara się pogodzić z tym, że jest gejem. To także opowieść o rodzinie Davida i jej trudnościach w akceptacji jego orientacji seksualnej. W rolę Davida wcielił się aktor i muzyk Billie Piper, a film był nominowany do nagrody Złotego Niedźwiedzia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2022 roku.

Opis fabuły

David (Billie Piper) jest młodym człowiekiem, który stara się pogodzić z faktem, że jest gejem. Jego rodzina nie jest w stanie zaakceptować jego orientacji seksualnej i próbują na siłę przekonać go, że jest to tylko faza i że to, co czuje, jest błędem. David zaczyna tracić nadzieję na akceptację i decyduje się na odizolowanie od rodziny. Znajduje schronienie u swojego przyjaciela, którego poznał na studiach.

W miarę upływu czasu David zaczyna akceptować siebie i swoją orientację, co pozwala mu na ponowne nawiązanie kontaktu z rodziną. W końcu rodzina Davida zaczyna rozumieć, że miłość jest niezależna od płci i że najważniejsze jest szczęście ich syna.

Obsada

  • Billie Piper jako David
  • Leo Bill jako Michael
  • Kierston Wareing jako Linda
  • Toby Woolf jako Ben
  • Chantelle Levene jako Hannah

Produkcja i dystrybucja

Film Living został wyprodukowany przez firmę Number 9 Films we współpracy z Ingenious Media, Film4 Productions i innymi. Zdjęcia do filmu kręcono w Szwecji i Wielkiej Brytanii. Premiera filmu odbyła się 4 listopada 2022 roku.

Film Living był również wyświetlany na różnych festiwalach filmowych, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie był nominowany do nagrody Złotego Niedźwiedzia.

Reakcje krytyków

Film Living otrzymał pozytywne recenzje od krytyków filmowych. Na portalu Rotten Tomatoes, film otrzymał ocenę 83% na podstawie 12 recenzji. Krytycy chwalili głównie grę aktorską i reżyserię Olivera Hermanusa, który zdołał przedstawić trudną historię w delikatny i piękny sposób.

Podsumowanie

Living to film dramatyczny, który porusza trudne tematy związane z akceptacją i miłością bez względu na orientację seksualną. Reżyseria Olivera Hermanusa oraz świetna gra aktorska, szczególnie Billie Piper, sprawiają, że film jest wart uwagi i pozostawia widza z głębokim przesłaniem.

Film porusza problematykę trudnych relacji w rodzinie i ich wpływu na rozwój jednostki. Przekazuje również ważne przesłanie o akceptacji siebie i innych, niezależnie od różnic w orientacji seksualnej.

Living jest filmem, który zachęca do refleksji i dyskusji na temat równości i tolerancji. Film został przyjęty pozytywnie przez krytyków i publiczność, co wskazuje na jego wartość artystyczną i społeczną.

Dla osób zainteresowanych dramatami i tematami społecznymi, Living jest z pewnością dobrym wyborem i warto dać mu szansę.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo