Konto Premium

Lista Schindlera cały film

Konto Premium

Lista Schindlera – opis filmu oraz gdzie obejrzeć cały film

Lista Schindlera to jeden z najsłynniejszych filmów w historii kina. Został wyreżyserowany przez Stevena Spielberga i opowiada historię niemieckiego przemysłowca Oskara Schindlera, który w czasie II wojny światowej ratował Żydów przed zagładą. Film powstał na podstawie prawdziwej historii i został nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym 7 Oscarami.

Fabuła filmu

Oskar Schindler (w tej roli Liam Neeson) to niemiecki przemysłowiec, który podczas II wojny światowej prowadził fabrykę w Krakowie. W jego fabryce pracowali w nieludzkich warunkach Żydzi, którzy byli przeznaczeni do zagłady w obozach koncentracyjnych. Schindler z początku nie interesował się losem swoich pracowników, ale widząc ich cierpienie, zdecydował się ich ratować.

Dzięki swoim kontaktom z niemieckimi władzami, Schindler uzyskał zezwolenie na przeniesienie swojej fabryki do Czech, gdzie Żydzi mieli lepsze warunki. Schindler zatrudnił tam około 1100 Żydów i zapewnił im ochronę przed niemieckimi władzami. W ten sposób uratował im życie.

Cena ratowania życia Żydów była dla Schindlera bardzo wysoka. Musiał płacić łapówki i korzystać z własnych oszczędności, aby zapewnić swoim pracownikom odpowiednie warunki. Ale dla niego najważniejsze było, że udało mu się ocalić tak wiele ludzkich istnień.

Gdzie obejrzeć cały film Lista Schindlera?

Jeśli chcesz obejrzeć cały film Lista Schindlera, możesz skorzystać z różnych platform streamingowych. W Polsce film jest dostępny m.in. na platformach Netflix i HBO GO. Możesz też wypożyczyć go w wersji DVD lub Blu-ray w dobrych sklepach z filmami.

Podsumowanie

Lista Schindlera to film, który porusza bardzo ważny temat – losy Żydów podczas II wojny światowej. Opowieść o Oskarze Schindlerze, który poświęcił swoje życie, aby ocalić życie swoich pracowników, jest wzruszająca i dająca do myślenia. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, zdecydowanie warto to nadrobić i obejrzeć go w całości.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo