Konto Premium

Leon Zawodowiec cały film

Konto Premium

„Leon Zawodowiec” – opis filmu oraz informacje o obsadzie i produkcji

„Leon Zawodowiec” to film akcji, kryminał oraz dramat z 1994 roku w reżyserii Luca Bessona. Główną rolę w filmie zagrał Jean Reno jako Leon, pułapka z kodeksem honorowym, który staje się przyjacielem młodej dziewczyny imieniem Mathilda, granej przez Nathalie Portman. Film zdobył uznanie krytyków i widzów na całym świecie, stał się jednym z klasyków gatunku.

Fabuła „Leona Zawodowca”

Leon to doświadczony płatny morderca z kodeksem honorowym, który mieszka samotnie w swoim mieszkaniu. Pewnego dnia otwiera drzwi młodej dziewczynie Mathildzie, która ucieka z domu po tym, jak jej rodzina została zabita przez skorumpowanych policjantów. Leon, początkowo niechętnie, bierze pod swoją opiekę Mathildę. W miarę jak czas upływa, między Leonem a Mathildą rodzi się nierozerwalna więź, a on uczy ją „fachu”. Matylda natomiast pomaga Leonowi w jego zadaniach.

Obsada i produkcja

W filmie „Leon Zawodowiec” w rolę Leona wcielił się Jean Reno, a Nathalie Portman zagrała Mathildę. W rolach drugoplanowych wystąpili Gary Oldman jako szalony szef DEA, Norman Stansfield, i Danny Aiello jako Tony, właściciel baru, który jest przyjacielem Leona. Film wyreżyserował Luc Besson, który jest znany ze swoich filmów akcji i sensacyjnych.

„Leon Zawodowiec” – cały film

Jeśli chcesz obejrzeć film „Leon Zawodowiec” w całości, możesz skorzystać z różnych platform streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video lub YouTube Movies. Warto zobaczyć ten klasyczny film akcji, który z pewnością dostarczy wiele wrażeń.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
operacja-varsity-blues-rekrutacyjny-skandal
Operacja Varsity Blues: Rekrutacyjny skandal
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu
przetrwac-do-switu
Przetrwać do świtu

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo