Konto Premium

Lawrence z Arabii cały film

Konto Premium

Lawrence z Arabii – opis kultowego filmu

Jednym z najbardziej znanych filmów w historii kina jest „Lawrence z Arabii”. Ta epicka opowieść z 1962 roku opowiada historię brytyjskiego oficera, T.E. Lawrence’a, który podczas I wojny światowej zorganizował arabską rewoltę przeciwko Turkom.

Film opowiada o pracy Lawrence’a w sztabie brytyjskim w Kairze, gdzie otrzymuje on zadanie nawiązania kontaktu z emirem Fajsalem i prosić o pomoc wojskową, by wzmocnić arabską rewoltę przeciwko Turkom. Wraz z niewielkim oddziałem szejka Alego rusza do boju. Fabuła jest pełna akcji, przygód i dramatycznych zwrotów akcji.

Film „Lawrence z Arabii” zdobył 7 Oscarów, w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz. W filmie zagrało wiele gwiazd, w tym Peter O’Toole w roli T.E. Lawrence’a, Alec Guinness jako Książę Faisal, Anthony Quinn jako Szejk Auda abu Tayi i Omar Sharif jako Sherif Ali.

Jeśli chcesz obejrzeć ten kultowy film w całości, możesz skorzystać z różnych platform streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video lub iTunes. Warto zaznaczyć, że „Lawrence z Arabii” to jeden z niewielu filmów, które są nadal wyświetlane w kinach na całym świecie, co świadczy o jego niezwykłej popularności i uznaniu.

Podsumowując, „Lawrence z Arabii” to klasyczny film przygodowy, który jest uznawany za jedno z największych dzieł kinematografii. Jeśli nie widziałeś jeszcze tego filmu, koniecznie nadrobisz zaległości i obejrzysz go w całości, aby zobaczyć, dlaczego stał się on tak popularny i zyskał miano kultowego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo