Konto Premium

Lansky cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Lansky”

David Stone (Sam Worthington), znany, lecz przeżywający okres niepowodzeń pisarz otrzymuje życiową szansę, gdy odbiera niespodziewany telefon od Meyera Lansky’ego (w tej roli nominowany do Oscara Harvey Keitel). Od wielu lat służby próbują odnaleźć rzekomą dziewięciocyfrową fortunę Lansky’ego i właśnie mają ostatnią szansę schwytać leciwego już gangstera. Z FBI siedzącym mu na karku, ojciec chrzestny przestępczości zorganizowanej postanawia opowiedzieć o swojej działalności w Murder, Inc i Narodowym Syndykacie.

Film “Lansky” opowiada historię Davida Stone’a, pisarza, który przeżywa okres niepowodzeń w swojej karierze. Pewnego dnia otrzymuje on niespodziewany telefon od legendarnego gangstera Meyera Lansky’ego. Okazuje się, że od wielu lat służby próbują odnaleźć ogromną fortunę Lansky’ego, składającą się z dziewięciocyfrowej sumy pieniędzy. Teraz mają ostatnią szansę schwytać starzejącego się przestępcę.

Z FBI ścigającym go na każdym kroku, Meyer Lansky postanawia opowiedzieć Davidowi Stone’owi o swojej przeszłości. Opowiada o swojej działalności w Murder, Inc – organizacji przestępczej odpowiedzialnej za wiele morderstw na zlecenie, oraz o swoim udziale w Narodowym Syndykacie, który kontrolował przestępczość zorganizowaną w Stanach Zjednoczonych.

Fabuła filmu skupia się na relacji między Davidem Stone’em a Meyerem Lansky’m, którzy stopniowo nawiązują więź i dzielą się swoimi historiami. W miarę jak David poznaje coraz więcej szczegółów z przeszłości Lansky’ego, staje się coraz bardziej zafascynowany tym tajemniczym światem przestępczości. Jednakże, z każdą kolejną rozmową, David zdaje sobie sprawę, że jego własne życie może być zagrożone przez to, że dowiedział się zbyt wiele.

“Lansky” to film pełen napięcia i tajemniczości, który ukazuje kulisy działalności przestępczej w Ameryce lat 30. i 40. XX wieku. Przeplatając retrospekcje z teraźniejszością, twórcy filmu przedstawiają historię jednego z najbardziej wpływowych gangsterów w historii Stanów Zjednoczonych oraz jego nieoczekiwaną relację z pisarzem, który staje się świadkiem jego przestępczych sekretów.

Obsada aktorska w filmie „Lansky”

Aktorzy:

 • Minka Kelly jako Maureen Duffy
 • AnnaSophia Robb jako Anne Lansky
 • Sam Worthington jako David Stone
 • Jackie Cruz jako Dafne
 • Harvey Keitel jako Meyer Lansky
 • John Magaro jako Młody Meyer Lansky
 • David James Elliott jako Frank Rivers
 • Ekaterina Baker jako Masha
 • Shane McRae jako Charlie “Lucky” Luciano

Gdzie obejrzeć cały film Lansky online

Film można obejrzeć na platformach VOD takich jak Amazon Prime Video i iTunes.

Amazon Prime Video to popularna platforma streamingowa, która oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Serwis ten jest dostępny na różnych urządzeniach, takich jak telewizory, smartfony, tablety i komputery. Amazon Prime Video oferuje również oryginalne produkcje, które są ekskluzywne dla tej platformy. Dodatkowo, użytkownicy mogą korzystać z funkcji pobierania treści, aby móc oglądać filmy i seriale offline.

iTunes to popularny sklep internetowy, który oferuje szeroki wybór muzyki, filmów, książek i innych treści multimedialnych. W przypadku filmów, iTunes umożliwia zakup lub wypożyczenie filmów w formacie cyfrowym. Użytkownicy mogą oglądać zakupione filmy na różnych urządzeniach Apple, takich jak iPhone, iPad i Apple TV. iTunes oferuje również opcję pobierania filmów do offline odtwarzania.

Oba serwisy VOD są popularne i oferują wygodne sposoby oglądania filmów w domowym zaciszu.

Ciekawe informacje o „Lansky”

 • To jest drugie biograficzne przedstawienie Meyer Lansky’ego – pierwsze to Lansky (1998), w którym zagrał Richard Dreyfuss. W filmie opowiada on również historię swojego życia dziennikarzowi.
 • To trzeci film, w którym Harvey Keitel występuje jako postać historyczna związana z Benjaminem Bugsy Siegelem, a drugi z tych filmów, w którym pojawia się postać Meyer Lansky’ego. W Virginia Hill (1974) zagrał samego Siegela, a w Bugsy (1991) Mickeya Cohena. W tamtym filmie rolę Lansky’ego zagrał Ben Kingsley.
 • Rodzaj elektronicznych zamków motelowych, w których przebywał autor David Stone, nie istniał w 1981 roku.
 • Epilog: “Meyer Lansky zmarł w 1983 roku na raka płuc. Jego rzekomy majątek nigdy nie został odnaleziony. Dziś branża hazardowa, którą pionierował, przyczynia się rocznie do gospodarki USA kwotą 250 miliardów dolarów i zatrudnia prawie 2 miliony osób. Ta historia oparta jest na faktach.”

Podsumowanie

Film “Lansky” otrzymał różne oceny na stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,0, na IMDb i TMDb natomiast zarówno 6,2.

Biorąc pod uwagę te oceny, można stwierdzić, że film “Lansky” może przypaść do gustu osobom zainteresowanym biografiami oraz kryminalnymi historiami. Osoby, które lubią poznać życiorysy znanych postaci lub fascynują się historią przestępczości, mogą być zainteresowane tym filmem.

Jednakże dla osób oczekujących dynamicznej akcji i wciągającej fabuły, “Lansky” może okazać się nieco rozczarowujący. Jeśli ktoś szuka filmu pełnego napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji, to może być lepiej poszukać czegoś innego.

Podsumowując, film “Lansky” może przyciągnąć uwagę osób zainteresowanych biografiami i historią przestępczości, ale niekoniecznie spełni oczekiwania tych, którzy szukają dynamicznej akcji.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo