Konto Premium

Książę cały film

Konto Premium

Książę – opis fabuły

Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle.

Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych.

Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony.

Obsada aktorska w filmie „Książę”

Aktorzy:

 • Jim Broadbent jako Kempton Bunton
 • Helen Mirren jako Dorothy Bunton
 • Fionn Whitehead jako Jackie Bunton
 • Anna Maxwell Martin jako Pani Gowling
 • Matthew Goode jako Jeremy Hutchinson
 • Jack Bandeira jako Kenny Bunton
 • Aimée Kelly jako Irene Boslover
 • Charlotte Spencer jako Pammy
 • Heather Craney jako Debbie

Gdzie obejrzeć cały film Książę online

1. Canal + Premiery: Film można obejrzeć na platformie Canal + Premiery. Jest to płatny serwis VOD oferujący najnowsze premiery filmowe. Canal + Premiery jest dostępne dla abonentów telewizji Canal +, którzy mają możliwość korzystania z usługi w ramach swojego pakietu.

2. Player+: Film można obejrzeć na platformie Player+. Jest to popularny polski serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów, seriali i programów telewizyjnych. Player+ umożliwia oglądanie treści zarówno na komputerze, jak i na różnych urządzeniach mobilnych. Serwis oferuje także funkcję pobierania treści, dzięki czemu można je oglądać offline.

3. Cineman: Film można obejrzeć na platformie Cineman. Jest to polski serwis VOD, który specjalizuje się w filmach niezależnych, artystycznych i festiwalowych. Cineman oferuje unikalną selekcję filmów z różnych gatunków i krajów. Serwis stawia na jakość i oryginalność produkcji, które często nie są dostępne w tradycyjnych kinach.

4. Rakuten: Film można obejrzeć na platformie Rakuten TV. Jest to międzynarodowy serwis VOD, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali z różnych kategorii. Rakuten TV działa na zasadzie płatnego modelu, gdzie użytkownicy mogą wynająć lub kupić filmy, które chcą obejrzeć. Serwis jest dostępny na różnych urządzeniach, w tym na telewizorach smart TV.

Ciekawe informacje o „Książę”

 • Film wydaje się sugerować, że między kradzieżą a zwrotem obrazu minęły zaledwie kilka tygodni lub miesięcy, podczas gdy w rzeczywistości między tymi wydarzeniami minęły 4 lata. Ponadto Kempton nie wszedł do galerii, aby go zwrócić, ale oddał go przez biuro przechowalni bagażu, a krótko po tym sam się zgłosił.
 • Produkcje EON, które są producentami oficjalnej serii filmów o Jamesie Bondzie, słyną z ochrony swojej własności i rzadko udzielają zgody na używanie fragmentów w filmach innych studiów, obawiając się, że mogą być one źle wykorzystane lub parodiowane. W tym przypadku Dame Helen Mirren i reżyser Roger Michell osobiście poprosili producentów Bonda, Barbarę Broccoli i Michaela Wilsona, o zgodę na użycie sceny z filmu Doktor No (1962) i obiecali, że scena zostanie użyta w odpowiednim kontekście i nie będzie w żaden sposób sfałszowana. Zapłacono niewielką opłatę (która została przekazana na cele charytatywne), a Broccoli i Wilson mieli możliwość obejrzenia gotowego filmu z obietnicą, że jeśli nie spodoba im się sposób użycia sceny, zostanie ona usunięta przed premierą. Na szczęście nie mieli żadnych zastrzeżeń.
 • W filmie wykorzystano autentyczne materiały telewizyjne z tamtej epoki dotyczące relacji prasowych na temat kradzieży (ironicznie część z nich pochodziła z archiwów BBC). Wykorzystano również fragmenty kolorowych materiałów z kronik filmowych Pathe, aby przedstawić Londyn w latach 60.
 • Jim Broadbent był jedynym wyborem Rogera Michella do roli Kemptona. Michell powiedział, że zrezygnuje z filmu, jeśli Broadbent nie zgodzi się zagrać tej roli.
 • Ken Adam, słynny projektant scenografii i kostiumów, skontaktował się z National Gallery w Londynie po kradzieży (w 1961 roku) obrazu “Portret księcia Wellingtona” Goi, aby uzyskać slajd tego obrazu. Dzięki temu mógł namalować kopię w weekend przed rozpoczęciem zdjęć do filmu Doktor No (1962), w scenach, gdzie James Bond zatrzymuje się ze zdumieniem, dostrzegając brakujący obraz przed kolacją z doktorem Juliusem No. Prawdziwy obraz odzyskano dopiero w 1965 roku, co stało się tematem filmu “The Duke” (2021). Podobny pomysł na zaginiony obraz w filmie o Jamesie Bondzie to “Kobieta z wachlarzem” Modiglianiego w “Skyfall” (2012), który na chwilę pojawia się w pokoju Madeleine w kryjówce Blofelda w “Spectre” (2015), obraz skradziony w 2010 roku. Podobnie jest z obrazem Picassa “Gołąbek z groszkiem”, który widoczny jest w pokoju Bonda w kryjówce Blofelda w “Spectre” (2015). Oba te obrazy zostały skradzione razem z trzema innymi z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu 20 maja 2010 roku.

Podsumowanie

Film “Książę” otrzymał różne oceny na popularnych stronach filmowych. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,6, na IMDb 6,9, a na TMDb 7,1. Te oceny sugerują, że film może być interesujący dla osób lubiących filmy z gatunku dramatu i komedii.

Dla tych, którzy cenią sobie filmy pełne emocji i głębokich przemyśleń, “Książę” może być ciekawym wyborem. Film zapewne porusza ważne tematy i prezentuje różne perspektywy życiowe. Może również zawierać elementy humoru, które dodają lekkości historii.

Jednakże, dla osób oczekujących dynamicznej akcji i efektownych scen akcji, “Książę” może okazać się nieodpowiedni. Jeśli preferujesz filmy o innych gatunkach, takich jak science fiction czy horror, ten film może Cię nie zainteresować.

Podsumowując, “Książę” to film, który może przyciągnąć uwagę miłośników dramatów i komedii. Jednak dla osób poszukujących czegoś innego, może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo