Konto Premium

Krzyk VI cały film

Konto Premium

Krzyk VI: Mroczne dziedzictwo

Po brutalnych zabójstwach, które po raz kolejny wstrząsnęły ich rodzinnym miasteczkiem, czwórka ocalałych bohaterów – Sidney Prescott, Dewey Riley, Gale Weathers i Randy Meeks – postanawia opuścić legendarne Woodsboro. Pragną rozpocząć nowy rozdział życia i zapomnieć o mrocznej przeszłości. Zdecydowani na zmianę, przeprowadzają się do Nowego Jorku – dynamicznego, wielkiego miasta pełnego ludzi.

Wydaje się, że ich plany na spokojne życie zostaną spełnione, jednak los szybko pokazuje swoje okrutne oblicze. Ghostface, tajemniczy morderca z charakterystyczną maską, powraca i zaczyna siać strach w Nowym Jorku. Bohaterowie muszą stawić czoła swoim najgorszym koszmarom i odkryć tożsamość zabójcy, zanim będzie za późno.

Nowy Jork staje się areną kolejnej krwawej gry, w której każdy może być potencjalną ofiarą. Prześladowani przez Ghostface’a, Sidney, Dewey, Gale i Randy muszą zmierzyć się z własnymi demonami oraz odkryć mroczne tajemnice miasta. Czy uda im się powstrzymać seryjnego mordercę i ocalić swoje życie?

“Krzyk VI: Mroczne dziedzictwo” to pełna napięcia i nieprzewidywalnych zwrotów akcji kontynuacja kultowej serii filmów. Przeplatając elementy horroru, thrilleru i tajemnicy, film zapewnia widzom dawkę adrenaliny i emocji. Czy bohaterowie zdołają przezwyciężyć swoje traumy i pokonać Ghostface’a? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w mrocznych uliczkach Nowego Jorku.

Obsada aktorska w filmie „Krzyk VI”

Aktorzy:

 • Courteney Cox jako Gale Weathers
 • Melissa Barrera jako Sam Carpenter
 • Jenna Ortega jako Tara Carpenter
 • Jasmin Savoy Brown jako Mindy Meeks-Martin
 • Mason Gooding jako Chad Meeks-Martin
 • Dermot Mulroney jako Detektyw Bailey
 • Jack Champion jako Ethan Landry
 • Josh Segarra jako Danny Brackett
 • Liana Liberato jako Quinn Bailey

Ciekawe informacje o „Krzyk VI”

 • Neve Campbell ogłosiła 6 czerwca 2022 roku, że nie będzie powtarzać swojej roli Sidney Prescott, po wystąpieniu w pięciu poprzednich częściach, z powodu sporu o wynagrodzenie z Paramount. W oświadczeniu Campbella czytamy: “Jako kobieta musiałam bardzo ciężko pracować na swoją karierę, aby ustalić swoją wartość, zwłaszcza jeśli chodzi o Scream. Uważam, że zaproponowana mi oferta nie równa się wartości, jaką wniosłam do tej franczyzy. To była bardzo trudna decyzja, aby iść dalej. Dla wszystkich moich fanów Scream, kocham was. Zawsze byliście dla mnie niesamowicie wspierający. Jestem wam wiecznie wdzięczna za to, co ta franczyza dała mi przez ostatnie 25 lat.” Po ogłoszeniu przez Campbell, że nie będzie powtarzać roli Sidney, jej były partner z Scream Matthew Lillard wyraził wsparcie dla jej decyzji. “Czy Tom Cruise wziął mniej pieniędzy za Maverick 5 [sic]?” – zapytał, twierdząc, że od kobiety nie powinno się oczekiwać mniejszej wypłaty. Zauważył, że Scream V był “wielkim hitem” i że Campbell powinna być odpowiednio wynagradzana.
 • Mimo że Courteney Cox (Gale Weathers) i Roger Jackson (głos telefoniczny Ghostface) są jedynymi aktorami, którzy wystąpili we wszystkich sześciu filmach, ten film jest pierwszym razem, kiedy bezpośrednio mieli kontakt telefoniczny.
 • Kirby Reed, jedna z ocalałych z Krzyk 4 (2011), powraca, co czyni to Hayden Panettiere pierwszą rolą aktorską po 5 latach oraz jej pierwszym filmem wydanym kinowo od 12 lat, ostatnim była Krzyk 4 (2011). Planowano już wcześniej zaangażowanie Panettiere w Krzyk (2022), ale nie udało się jej znaleźć na czas, dlatego jej obecność ograniczono do zdjęcia na miniaturce na YouTube i cameo głosowego.
 • Courteney Cox wykonała własne akrobacje podczas konfrontacji Gale z Ghostface. “To było większość mojego czasu na planie” – powiedziała w wywiadzie dla Entertainment Weekly. “Było to bardzo fizyczne. To była moja ulubiona scena, jaką kiedykolwiek miałam w filmie Scream, ponieważ naprawdę walczyłam z Ghostface.”
 • Kiedy Jason Carvey (Tony Revolori) wraca do swojego mieszkania, włącza film Piątek trzynastego VIII: Jason zdobywa Manhattan (1989), kolejny horror z serii, który rozgrywa się w Nowym Jorku (choć częściowo). W kolejnym nawiązaniu do serii Piątek trzynastego, Jason znajduje w lodówce zwłoki swojego współlokatora Grega Brucknera, tak samo jak w Piątku trzynastego II (1981), gdzie Alice, ocalała z oryginalnego Piątku trzynastego (1980), znajduje odciętą głowę pani Voorhees w swojej lodówce, zanim Jason oficjalnie dołącza do serii i zadaje jej cios szpikulcem w skroń. Jason nie tylko nosi imię po mordercy z tej serii, ale jego nazwisko również odnosi się do jego aspiracji jako seryjnego mordercy.

Podsumowanie

Film “Krzyk VI” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie zdobył ocenę 6,1, na IMDb 6,6, a na TMDb 7,2. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten ma swoje mocne i słabe strony, które są subiektywnie odbierane przez widzów.

Biorąc pod uwagę gatunek filmu – horror, można przypuszczać, że “Krzyk VI” skierowany jest do miłośników tego gatunku. Osoby lubiące dreszczyk emocji, napięcie i niepokój mogą znaleźć w tym filmie coś dla siebie. Warto jednak zauważyć, że oceny nie są zbyt wysokie, co może sugerować, że film nie spełnia oczekiwań wszystkich fanów horroru.

Dla osób, które nie przepadają za straszakami i nie czują się komfortowo oglądając filmy z tego gatunku, “Krzyk VI” może być mniej atrakcyjny. Może on zawierać elementy przemocy, krwawości i innych charakterystycznych dla horroru elementów, które mogą być nieodpowiednie dla niektórych widzów.

Podsumowując, “Krzyk VI” to film horrorowy o różnych ocenach. Dla miłośników tego gatunku może być interesującym doświadczeniem pełnym napięcia i strachu. Jednak dla osób, które nie przepadają za horrorami, może być mniej atrakcyjny ze względu na swoje specyficzne cechy.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo