Konto Premium

Kraina smoków cały film

Konto Premium

Premiera filmu “Kraina smoków” – niezapomniane doświadczenie dla miłośników animacji

22 lipca 2023 roku to data, która przypomina nam o jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów animowanych ostatnich lat – “Kraina smoków”. Choć premiera tego filmu miała miejsce już 13 października 2020 roku, warto przyjrzeć się bliżej temu niezwykłemu dziełu, które zdobyło serca widzów na całym świecie.

Reżyserem filmu “Kraina smoków” jest utalentowany Tomer Eshed, który swoim niepowtarzalnym stylem i wizją stworzył animację pełną magii i emocji. Oryginalny tytuł filmu, “Drachenreiter”, odzwierciedla jego niemieckie pochodzenie, gdyż produkcja powstała w Niemczech.

Scenariusz filmu został napisany przez utalentowanego Johnny’ego Smitha, który stworzył fascynującą historię o przyjaźni, odwadze i odkrywaniu własnej tożsamości. “Kraina smoków” to opowieść o niezwykłej podróży trzech bohaterów – młodego smoka, srebrnego smoka i człowieka – którzy razem wyruszają na poszukiwanie legendarnej krainy smoków.

Film trwa 100 minut, podczas których widzowie przenoszą się w magiczny świat pełen kolorowych postaci i niezwykłych przygód. “Kraina smoków” to animacja, która porusza zarówno dzieci, jak i dorosłych, przekazując ważne wartości i inspirując do marzeń.

Premiera filmu “Kraina smoków” była wydarzeniem, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci miłośników animacji. Choć już minęło kilka lat od premiery, to nadal warto sięgnąć po ten film i przenieść się w świat pełen magii i przygód.

Kraina smoków

Zaciszna Smocza Dolina, czyli spokojna przystań wszystkich smoków jest zagrożona najazdem ludzi. Wiele wskazuje na to, że zażegnany przed wiekami konflikt między ludźmi i smokami może rozgorzeć na nowo. W tej sytuacji dzielny srebrny smok Lung, wiedziony wiarą w legendę o smoczym raju, postanawia wyruszyć na jego poszukiwanie. Jest przekonany, że to właśnie tam wszystkie smoki będą już na zawsze bezpieczne. Bez zgody Smoczych Mędrców wymyka się z Doliny w towarzystwie zaprzyjaźnionego leśnego skrzata. Po drodze dołącza do nich pewien chłopiec, który uważa się za „smoczego jeźdźca”, choć do tej pory smoki oglądał tylko na obrazkach. Tropem tej niezwykłej trójki podąża pewna niebezpieczna istota, która na rozkaz ludzi o mrocznych sercach, ma pokrzyżować ich plany. Smok, chłopiec i skrzat to jednak niezwykłe trio, a ich odwaga, spryt i poczucie humoru, okażą się bardzo skuteczną bronią.

Obsada aktorska w filmie „Kraina smoków”

Aktorzy:

  • Julien Bam jako Firedrake
  • Freddie Highmore jako Ben
  • Felicity Jones jako Sorrell

Ciekawe informacje o „Kraina smoków”

  • Thomas Brodie-Sangster nigdy nie spotkał się z obsadą podczas kręcenia tego filmu.

Podsumowanie

Film “Kraina smoków” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,4, na IMDb 5,7, a na TMDb 7,3.

Bazując na tych ocenach, można stwierdzić, że film ten może przypaść do gustu osobom lubiącym animacje. Jednakże, ze względu na niskie oceny na Filmwebie i IMDb, może nie być to produkcja dla wszystkich.

Dla osób ceniących wysoką jakość animacji oraz interesujących postaci, “Kraina smoków” może być interesującym wyborem. Jednakże, dla tych, którzy oczekują głębszej fabuły lub bardziej rozbudowanych wątków, film ten może okazać się rozczarowaniem.

Podsumowując, “Kraina smoków” to animowany film, który może przyciągnąć uwagę miłośników tego gatunku. Jednakże, ze względu na różne oceny, warto zwrócić uwagę na swoje preferencje i oczekiwania przed podjęciem decyzji o jego obejrzeniu.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

65
65
czysciec
Czyściec
cala-prawda
Cała prawda
sekretna-milosc
Sekretna miłość

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo