Konto Premium

Kos cały film

Konto Premium

Fabuła filmu “Kos”

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju powraca generał Tadeusz “Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Jednak tropem Kościuszki podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który desperacko próbuje schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię.

W tym samym czasie młody chłopak, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego. Gdy ojciec umiera, Ignac musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Chłopak kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki.

W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między nimi tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie losy powstania będą leżały w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta.

Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał dokonać wyboru – czy kontynuować swoje herbowe marzenie i dziedzictwo ojca, czy też przyłączyć się do “Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

Obsada aktorska w filmie „Kos”

Aktorzy:

  • Bartosz Bielenia jako Ignac Sikora
  • Jacek Braciak jako Tadeusz “Kos” Kościuszko
  • Jason Mitchell jako Domingo
  • Robert Więckiewicz jako Rotmistrz Dunin
  • Agnieszka Grochowska jako Pułkownikowa
  • Piotr Pacek jako Stanisław Duchnowski
  • Andrzej Seweryn jako Duchnowski
  • Łukasz Simlat jako Wąsowski
  • Matylda Giegżno jako Pocztylionka

Podsumowanie

Film “Kos” otrzymał ocenę 8,0 na Filmwebie. Z uwagi na gatunek filmu, który obejmuje zarówno elementy historyczne, jak i akcji, można przypuszczać, że produkcja ta może przyciągnąć uwagę szerokiego spektrum widzów. Osoby zainteresowane historią mogą być zainteresowane filmem ze względu na jego potencjał do przedstawienia ważnych wydarzeń lub postaci z przeszłości. Natomiast miłośnicy akcji mogą być zafascynowani dynamicznymi scenami i emocjonującymi sekwencjami. Jednakże, dla tych, którzy nie są zainteresowani ani historią, ani akcją, film “Kos” może nie być odpowiednią propozycją. Warto jednak pamiętać, że opis ten jest bardzo ogólny i nie zawiera informacji na temat fabuły filmu.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo