Konto Premium

Inwestorzy amatorzy cały film

Konto Premium

Inwestorzy amatorzy: Zwykły facet, który zmienia świat giełdy

Zwykły facet, Keith Gill (Paul Dano), ulokował oszczędności swojego życia w akcjach i zaczął publikować posty na ten temat. Jego pasja do inwestowania i umiejętność przekonywania innych do swoich pomysłów sprawiają, że jego posty w mediach społecznościowych zaczynają nabierać rumieńców. Keith staje się popularnym influencerem finansowym, a jego rady inwestycyjne przyciągają coraz większą uwagę.

W miarę jak Keith zdobywa popularność, zmienia się także jego życie i wszystkich, którzy są z nim związani. Jego rodzina i przyjaciele zaczynają polegać na jego wiedzy i doświadczeniu, inwestując swoje oszczędności na giełdzie. Akcje, które Keith rekomenduje, zaczynają rosnąć, a wszyscy stają się bogaci.

Jednak ich szczęście nie trwa wiecznie. Miliarderzy, którzy mają wpływ na świat finansów, nie są zadowoleni z rosnącej popularności Keitha i jego wpływu na rynek. Postanawiają przeciwstawić się mu i podjąć działania mające na celu obniżenie wartości akcji, które Keith promuje.

Świat obu stron zostaje wywrócony do góry nogami. Keith i jego bliscy muszą stawić czoła nieuczciwym praktykom finansowym i próbom zniszczenia ich majątku. W walce o przetrwanie, Keith musi udowodnić, że jego wiedza i umiejętności inwestycyjne są autentyczne, a nie tylko wynikiem chwilowej popularności.

“Inwestorzy amatorzy” to historia zwykłego człowieka, który dzięki swojej pasji i determinacji zmienia świat giełdy. Film ukazuje, jak wpływ mediów społecznościowych może odmienić życie jednej osoby i wpłynąć na całą społeczność inwestorów. Przeplatając elementy dramatu, suspensu i inspirującej historii sukcesu, “Inwestorzy amatorzy” pokazują, że każdy może osiągnąć sukces na giełdzie, jeśli tylko ma odpowiednią wiedzę i odwagę.

Obsada aktorska w filmie „Inwestorzy amatorzy”

Aktorzy:

 • Paul Dano jako Keith Gill
 • Pete Davidson jako Kevin Gill
 • Vincent D’Onofrio jako Steve Cohen
 • America Ferrera jako Jenny
 • Nick Offerman jako Ken Griffin
 • Anthony Ramos jako Marcus Barcia
 • Seth Rogen jako Gabe Plotkin
 • Sebastian Stan jako Vlad Tenev
 • Shailene Woodley jako Caroline Gill

Ciekawe informacje o „Inwestorzy amatorzy”

 • Według strony internetowej Puck, prawdziwy Ken Griffin – przedstawiony w filmie przez Nicka Offermana – “toczy zaciętą walkę prawno-za-kulisową z Sony Pictures w sprawie swojego przedstawienia w Dumb Money… Griffin zatrudnił co najmniej dwie oddzielne kancelarie prawne i wysłał wiele groźnych listów… i konsultuje się z ekspertami ds. PR, aby stanowczo zaprotestować przeciwko swojemu przedstawieniu przez aktora Nicka Offermana i zespół filmowy. Griffin twierdzi, że film ‘przekracza granicę wiedomego fałszywego i zniesławiającego przedstawienia Kena i Citadel Securities’”. Autor artykułu na Puck podsumował: “Griffin wydaje się nieświadomy Efektu Streisand, ale być może jego specjalista ds. PR może mu to wyjaśnić.”
 • Wydarzenia przedstawione w tym filmie miały miejsce przez dłuższy okres czasu, niż sugeruje to fabuła. Keith Gill po raz pierwszy wypowiedział swoje słynne zdanie “Lubię tę akcję” na Reddicie w styczniu lub lutym 2020 roku, tuż przed wybuchem pandemii COVID-19. Wydarzenia przedstawione w filmie rozgrywały się przez 12 miesięcy, a Gill zeznawał (jak widać w filmie) dopiero w lutym 2021 roku. Gill faktycznie handlował małymi ilościami akcji GameStop od 2019 roku, płacąc wtedy 5 dolarów za akcję, ale gdy cena spadła do 3 dolarów za akcję wraz z nadejściem pandemii i tymczasowym zwolnieniem z pełnoetatowej pracy, aktywnie zajął się grą na rynku tej jednej firmy na podstawie przeczucia i publikowania o tym w mediach społecznościowych, argumentując, że w czasie ograniczeń COVID młodzi Amerykanie będą coraz bardziej sięgać po gry wideo. Ta logika zyskała popularność i słowa o tym rozeszły się wśród społeczności, że może on coś trafił. Jak widać w filmie, maklerzy Wall Street początkowo nie zwracali na to uwagi, dopóki liczby nie rosły i rosły, a następnie sięgnęli po podejrzane taktyki, aby to stłumić.
 • Dwóch producentów wykonawczych filmu to słynne bliźniaki Winklevoss, Tyler i Cameron. Dwaj bracia stoczyli batalię prawną z twórcą Facebooka Markiem Zuckerbergiem, która została ukazana w dramacie The Social Network (2010). Ten film oparty był na książce “The Accidental Billionaires” autorstwa Bena Mezricha, który napisał również książkę, która zainspirowała ten film – “The Antisocial Network”.
 • Czerwony mikrofon na biurku i obrazek kociaka w tle, a także czerwony bandana Gill’a wisząca na nim (jako znak buntu), są dokładnie przedstawione w tym filmie podczas jego internetowego zeznania.
 • W jednej ze scen postać Steve’a Cohena nosi czapkę New York Mets. Prawdziwy Steve Cohen jest właścicielem Metsów.

Podsumowanie

Film “Inwestorzy amatorzy” otrzymał różne oceny na popularnych stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 6,5, na IMDb 7,1, a na TMDb 6,7. Te różnice w ocenach mogą sugerować, że film ten może być subiektywnie odbierany przez widzów.

Jako że nie znamy fabuły filmu, możemy jedynie spekulować na temat tego, dla kogo może się on spodobać. Z uwagi na różnorodność gatunków (biograficzny, dramat, komedia), można przypuszczać, że film ten może zainteresować szerokie grono widzów.

Dla osób lubiących filmy biograficzne, “Inwestorzy amatorzy” może być interesującym wyborem. Może on przedstawiać historię prawdziwego bohatera lub bohaterek, co często jest inspirujące i daje możliwość poznania ciekawych postaci.

Dla fanów dramatów, film ten może być emocjonalnym doświadczeniem. Może poruszać trudne tematy i ukazywać życiowe wyzwania bohaterów.

Natomiast dla miłośników komedii, “Inwestorzy amatorzy” może być źródłem rozrywki i humoru. Może zawierać zabawne sytuacje i dialogi, które sprawią, że widz będzie się dobrze bawił.

Należy jednak pamiętać, że oceny filmu są różne, co sugeruje, że nie każdemu ten film przypadnie do gustu. Dla osób oczekujących konkretnego gatunku lub stylu filmowego, “Inwestorzy amatorzy” może być rozczarowaniem.

Podsumowując, film “Inwestorzy amatorzy” otrzymał zróżnicowane oceny na popularnych stronach filmowych. Ze względu na różnorodność gatunków, może się spodobać zarówno fanom biografii, dramatów i komedii. Jednakże, ze względu na subiektywność ocen, nie jest to film dla każdego.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo