Konto Premium

Hamilton cały film

Konto Premium

Hamilton – musicalowy hołd dla jednego z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych

Hamilton to amerykański musical z 2020 roku, który został wyprodukowany przez Walt Disney Pictures. Film jest adaptacją oryginalnego broadwayowskiego musicalu autorstwa Lin-Manuela Mirandy.

Historia musicalu opowiada o jednym z Ojców Założycieli Stanów Zjednoczonych, Aleksandrze Hamiltonie, który walczył o niepodległość kraju, pomagał ukształtować rząd i konstytucję nowego kraju, a także był pierwszym ministrem finansów Stanów Zjednoczonych.

Film, będący zapisem występu na żywo, zdobył pozytywne recenzje krytyków i zdobył szereg nagród, w tym 7 nagród Tony, a także nagrodę Pulitzera w dziedzinie dramatu.

Hamilton to nie tylko historia Stanów Zjednoczonych, ale także hołd dla kultury hip-hopowej, co jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że musical dzieje się w latach 1700-tych. Muzyka w musicalu to połączenie hip-hopu, R&B, soulu oraz tradycyjnych, muzyk klasycznych.

Cały film Hamilton jest dostępny na platformie Disney+. Filmy muzyczne stają się coraz bardziej popularne, co może wynikać z faktu, że muzyka stanowi uniwersalny język, który łatwo trafia do widzów na całym świecie.

Jeśli interesujesz się historią Stanów Zjednoczonych, a jednocześnie kochasz muzykę, Hamilton to film, który na pewno przypadnie Ci do gustu. Warto poświęcić 2 godziny i 40 minut, by obejrzeć ten spektakularny musical.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo