Konto Premium

Grona gniewu cały film

Konto Premium

Grona gniewu – artykuł o filmie

Cały film Grona gniewu online

Grona gniewu to film z 1940 roku w reżyserii Johna Forda, oparty na powieści Johna Steinbecka. Film został uhonorowany dwoma Oscarami, w kategoriach najlepsza aktorka drugoplanowa oraz najlepsza reżyseria.

Jeśli chcesz zobaczyć cały film Grona gniewu online, możesz skorzystać z usług popularnych platform streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy HBO GO. Film jest dostępny w jakości HD.

Fabuła

Grona gniewu opowiadają historię rodziny Joadów, którzy zostają przymusowo wysiedleni z Oklahomy na skutek suszy i problemów finansowych. Rodzina wyrusza do Kalifornii, gdzie zamierza znaleźć lepsze życie. Podróż jest jednak pełna trudności i przeszkód, a po dotarciu do Kalifornii Joadowie muszą stawić czoła wyzwaniam i przejść wiele prób.

Film porusza wiele ważnych tematów, takich jak ubóstwo, wykluczenie społeczne czy walka o przetrwanie. Zdaniem wielu krytyków, Grona gniewu to jeden z najlepszych filmów w historii kina.

Główne role

W filmie Grona gniewu wystąpili między innymi:

  • Henry Fonda jako Tom Joad
  • Jane Darwell jako Ma Joad
  • John Carradine jako Casy
  • Charley Grapewin jako Dziadek Joad
  • Dorris Bowdon jako Rose of Sharon

Podsumowanie

Grona gniewu to film, który na zawsze zapisał się w historii kina. Opowieść o walce o przetrwanie w czasach Wielkiego Kryzysu porusza wiele ważnych tematów i pozostaje nadal aktualna. Jeśli nie widziałeś jeszcze tego klasycznego filmu, koniecznie nadrob to jak najszybciej!

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo