Konto Premium

Gran Turismo cały film

Konto Premium

Gran Turismo – opis fabuły

“Gran Turismo” jest oparty na prawdziwej historii Janna Mardenborougha. To niezwykła opowieść o nastolatku i jego prawdziwej pasji.

Jann (Archie Madekwe) to nastoletni gracz Gran Turismo, który marzy o tym, aby stać się profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Jego życie to głównie gra wideo, w której spędza większość czasu, doskonaląc swoje umiejętności i zdobywając wirtualne trofea.

Jednak pewnego dnia Jann spotyka byłego kierowcę wyścigowego (David Harbour), który dostrzega w nim potencjał i postanawia pomóc mu zrealizować marzenia. Razem z idealistycznym dyrektorem sportów motorowych (Orlando Bloom) tworzą zespół, który ma za zadanie przygotować Janna do rywalizacji w najbardziej elitarnym sporcie na świecie – wyścigach samochodowych.

Jann musi zmierzyć się z wieloma trudnościami i przeciwnościami losu, aby osiągnąć sukces. Musi przezwyciężyć własne ograniczenia, zdobyć doświadczenie i udowodnić sobie oraz innym, że jest godnym rywalem dla najlepszych kierowców na świecie.

Film “Gran Turismo” to historia o determinacji, pasji i poświęceniu. Przez emocjonujące wyścigi, bohaterowie odkrywają swoje prawdziwe możliwości i uczą się, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli tylko włoży się w nie wystarczająco dużo wysiłku i wiary w siebie.

Obsada aktorska w filmie „Gran Turismo”

Aktorzy:

 • Archie Madekwe jako Jann Mardenborough
 • David Harbour jako Jack Salter
 • Orlando Bloom jako Danny Moore
 • Takehiro Hira jako Kazunori Yamauchi
 • Darren Barnet jako Matty Davis
 • Djimon Hounsou jako Steve Mardenborough
 • Geri Horner jako Lesley Mardenborough
 • Josha Stradowski jako Nicholas Capa
 • Daniel Puig jako Coby Mardenborough

Ciekawe informacje o „Gran Turismo”

 • Zainspirowany prawdziwą historią Janna Mardenborougha, gracza Gran Turismo, który stał się zawodowym kierowcą wyścigowym.
 • Brytyjczyk Jann Mardenborough był trzecim zwycięzcą GT Academy w sezonie 2011, po Hiszpanie Lucasie Ordoñezie w 2008 roku i Francuzie Jordanie Tressonie w 2010 roku (sezon 2009 nie odbył się).
 • Jann Mardenborough zezwolił twórcom filmu na uwzględnienie jego strasznego wypadku z 2015 roku na torze Nürburgring Nordschleife, w którym zginęła jedna osoba. Uważał, że “byłoby to niesprawiedliwe wobec widowni, gdyby tego nie było”.
 • Sushi chef w Japonii, który uśmiecha się do Janna, to prawdziwy Kazunori Yamauchi.
 • Nie wspomniano o tym w filmie, ale GT Academy Europe (2008) zostało anulowane w 2016 roku. Powiązane programy GT Academy International (2008) i GT Academy USA (2011) również zakończyły się w tym samym roku.

Podsumowanie

Film “Gran Turismo” otrzymał różne oceny na stronach Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie otrzymał ocenę 7,2, na IMDb i TMDb natomiast 7,4. Te oceny sugerują, że film jest dobrze przyjęty przez widzów, choć nie jest to wybitny wynik.

“Gran Turismo” to film z gatunku dramatu, przygodowego i akcji. Dzięki temu może przyciągnąć uwagę różnych grup widzów. Osoby lubiące emocjonujące historie z elementami akcji mogą być zainteresowane tym filmem. Również miłośnicy przygód i dramatów mogą znaleźć w nim coś dla siebie.

Jednakże, dla osób oczekujących czegoś oryginalnego i innowacyjnego, “Gran Turismo” może okazać się rozczarowaniem. Film ten prawdopodobnie nie wyróżnia się niczym szczególnym wśród innych produkcji tego gatunku.

Podsumowując, “Gran Turismo” to film, który może przypaść do gustu osobom lubiącym dramaty, przygody i akcję. Jednakże, dla tych, którzy oczekują czegoś nowatorskiego i wyjątkowego, może nie spełnić ich oczekiwań.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo