Konto Premium

Gorączka złota cały film

Konto Premium

Charlie Chaplin w Gorączce złota

Cały film Gorączka złota do obejrzenia

„Gorączka złota” to niemy film przygodowy z 1925 roku, wyreżyserowany, wyprodukowany i napisany przez Charliego Chaplina, który wcielił się również w główną rolę. Film opowiada historię Chaplina jako przybysza do Alaski podczas gorączki złota w 1898 roku, a jego perypetie i spotkanie z różnymi postaciami z Alaski.

Film w reżyserii i produkcji Charliego Chaplina

Chaplin to postać niezwykle wpływowa w historii kina. Był jednym z najważniejszych i najpopularniejszych aktorów niemych, a także reżyserem i scenarzystą. W „Gorączce złota” Chaplin nie tylko występuje w roli głównej, ale również samodzielnie odpowiada za reżyserię, produkcję oraz scenariusz. W filmie pokazuje swoje umiejętności aktorskie, ale również talent do zabawy kamerą i światłem.

Ciekawostki o filmie Gorączka złota

Warto wiedzieć, że „Gorączka złota” była jednym z najdroższych filmów niemych swojego czasu, kosztowała około 1 miliona dolarów. Chaplin miał sporo kłopotów podczas kręcenia, w tym z pogodą – w Kalifornii, gdzie kręcono większość scen, było tak ciepło, że trzeba było użyć sztucznego śniegu.

Gorączka złota – uwieczniona na ekranie

„Gorączka złota” została ciepło przyjęta przez publiczność i krytykę, a dziś jest uważana za jedno z najważniejszych dzieł Chaplina. W filmie pokazuje się Chaplin jako mistrza komedii, ale również zdolnego dramaturga, który potrafił opowiedzieć interesującą i wzruszającą historię. Dziś cały film „Gorączka złota” jest dostępny do obejrzenia i warto poświęcić mu czas, aby zobaczyć Chaplina w pełnej krasie.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo