Konto Premium

Fire Island cały film

Konto Premium

Premiera filmu Fire Island już za nami!

Fire Island, komedia romantyczna wyreżyserowana przez Andrew Ahna, miała swoją premierę 3 czerwca 2022 roku w Stanach Zjednoczonych. Film został wyprodukowany w USA i trwa 106 minut. Scenariusz napisał Joel Kim Booster, a główne role zagrali m.in. Michael Urie, Randy Harrison i Steve Grand. Akcja filmu toczy się na popularnej wyspie Fire Island, gdzie grupa przyjaciół spędza letnie wakacje pełne miłości, przygód i niezapomnianych chwil. Czy film odniesie sukces w kinach? Tego dowiemy się już niedługo!

Opis fabuły filmu “Fire Island”

“Fire Island” Andrew Ahna to romantyczna komedia, której akcja rozgrywa się w kultowym miasteczku Pines. Film ukazuje wielokulturowe spojrzenie na odmienność i romans, inspirowany ponadczasowymi motywami z “Dumy i uprzedzenia” Jane Austen.

Historia skupia się na dwóch najlepszych przyjaciołach – Joelu Kimie Boosterze i Bowen Yang – którzy postanawiają wyruszyć na letnią wyprawę. Z pomocą grona ekscentrycznych przyjaciół oraz taniego wina, spędzają czas na plaży, bawiąc się i poznając nowych ludzi.

Jednak ich spokojne wakacje zostają zakłócone, gdy Joel poznaje przystojnego i tajemniczego mężczyznę, który wprowadza zamieszanie w ich relację. Bowen z kolei musi zmierzyć się z własnymi problemami emocjonalnymi i odkryć swoje prawdziwe pragnienia.

W międzyczasie, grupa przyjaciół stara się pomóc im w rozwiązaniu trudności i znalezieniu szczęścia. “Fire Island” to zabawna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, miłości i akceptacji siebie nawzajem.

Obsada aktorska w filmie „Fire Island”

Aktorzy:

 • Joel Kim Booster jako Noah
 • Bowen Yang jako Howie
 • Conrad Ricamora jako Will
 • Margaret Cho jako Erin
 • James Scully jako Charlie
 • Matt Rogers jako Luke
 • Tomas Matos jako Keegan
 • Torian Miller jako Max
 • Nick Adams jako Cooper

Gdzie obejrzeć cały film Fire Island online

Film można obejrzeć na serwisie VOD Disney+. Jest to platforma streamingowa należąca do koncernu The Walt Disney Company, która została uruchomiona w listopadzie 2019 roku. Serwis oferuje filmy i seriale z portfolio Disneya, takie jak Star Wars, Marvel, Pixar, National Geographic oraz wiele innych. Warto dodać, że Disney+ jest dostępny w ponad 30 krajach na całym świecie.

Ciekawe informacje o „Fire Island”

 • Opiera się na powieści Jane Austen “Duma i uprzedzenie”.
 • Kiedy Erin (Margaret Cho) ujawnia, że straciła wszystkie swoje pieniądze i będzie musiała sprzedać dom na Fire Island, Noah pyta: “co? Jak to możliwe?!” A jej odpowiedź brzmi: “Znasz mnie, nigdy nie byłam dobra z pieniędzmi. Byłam wczesnym inwestorem w Quibi!” Jest to kpiną z faktu, że ten film początkowo był rozwijany jako projekt dla Quibi, krótkotrwałej platformy streamingowej Jeffreya Katzenberga, która miała tworzyć krótkie treści dla urządzeń mobilnych. Quibi był znanym fiaskiem: uruchomiono go w połowie 2018 roku, a do grudnia 2020 roku zwinął działalność.
 • Wywołał krótkotrwałe kontrowersje dotyczące tego, czy przeszedł test Bechdela. Ten “test” polega na sprawdzeniu, czy postacie kobiece są przedstawione w sposób prominentny i składa się z trzech części: 1. Czy występują co najmniej dwie postacie kobiece. 2. Rozmawiają ze sobą. 3. Ich rozmowa dotyczy czegoś innego niż mężczyzna. Krytycy twierdzili, że serial klęskowo nie przeszedł testu. Alison Bechdel sama odpowiedziała, że ​​będąc o gejach; i azjatyckim geju; powinien dostać pozwolenie, ponieważ pokazał inny rodzaj włączania. Napisała na Twitterze: “Dobrze, właśnie dodałam korelację do testu Bechdela: Dwóch mężczyzn rozmawiających ze sobą o bohaterce kobiecej opowieści Alice Munro w scenariuszu opartym na powieści Jane Austen = zaliczenie. #FireIsland #BechdelTest.”
 • Postać grana przez Bowena Yanga ma rozmowę na temat Saturday Night Live, w którym w rzeczywistości występuje.
 • Pierwotnie był rozwijany jako serial zatytułowany “Trip” dla teraz już nieistniejącej sieci telewizji streamingowej Quibi.

Podsumowanie

Film Fire Island otrzymał różne oceny na różnych portalach filmowych. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,6, na IMDb 6,7, a na TMDb 7,3. Jest to komedia romantyczna, która może przypaść do gustu fanom tego gatunku. Jednakże, osoby szukające bardziej ambitnych produkcji mogą być rozczarowane. Film ten skierowany jest raczej do młodszej widowni, która lubi lekkie i zabawne historie miłosne. Dla osób, które nie przepadają za tego typu filmami, Fire Island może okazać się nudny i przewidywalny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo