Konto Premium

Elegia dla bidoków cały film

Konto Premium

Elegia dla bidoków: Opis fabuły

J.D. Vance, były marine z południowego Ohio, jest blisko zdobycia wymarzonej pracy jako student Szkoły Prawa Uniwersytetu Yale’a. Jednak niespodziewany kryzys rodzinny zmusza go do powrotu do domu, który starał się zapomnieć.

Po powrocie J.D. musi zmierzyć się z złożonymi problemami swojej appalaskiej rodziny, której przewodzą jego uzależniona matka Bev (Amy Adams) oraz jego babka Mamaw (Glenn Close). Babka, twarda i bystra kobieta, wychowała J.D. i odegrała kluczową rolę w jego życiu.

W trakcie próby ustabilizowania relacji z matką, J.D. wspomina swoją babkę i zdaje sobie sprawę, że tylko pogodzenie się z przeszłością pozwoli mu spełnić swoje marzenia. Film “Elegia dla bidoków” opowiada o trudnościach, jakie napotyka J.D. w próbie poradzenia sobie z własnym środowiskiem i rodziną oraz o jego dążeniu do pojednania się z przeszłością, aby móc osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia.

Obsada aktorska w filmie „Elegia dla bidoków”

Aktorzy:

 • Amy Adams jako Bev
 • Glenn Close jako Mamaw
 • Gabriel Basso jako J.D. Vance
 • Haley Bennett jako Lindsay
 • Freida Pinto jako Usha
 • Bo Hopkins jako Papaw
 • Owen Asztalos jako Młody J.D. Vance
 • Jesse C. Boyd jako Matt
 • Stephen Kunken jako Phillip Roseman

Gdzie obejrzeć cały film Elegia dla bidoków online

Film można obejrzeć na platformie VOD Netflix. Netflix to jeden z najpopularniejszych serwisów streamingowych na świecie, oferujący szeroki wybór filmów, seriali, dokumentów i programów telewizyjnych. Serwis ten działa w ponad 190 krajach i ma ponad 200 milionów subskrybentów. Netflix jest znany z produkcji własnych oryginalnych treści, takich jak “Stranger Things”, “The Crown” czy “House of Cards”. Serwis oferuje również personalizowane rekomendacje dla użytkowników, a także możliwość pobierania treści offline.

Ciekawe informacje o „Elegia dla bidoków”

 • Lista popularnych przekleństw i obelg, których regularnie używała Mamaw Bonnie, została przekazana przez rodzinę do wytwórni filmowej. Niektóre z nich, chociaż popularne za kulisami, były zbyt mocne dla publiczności.
 • Kiedy Usha rozmawia z J.D. przez telefon w swoim mieszkaniu, na lodówce i w ramkach znajdują się zdjęcia prawdziwej Ushi i jej rodziny.
 • Ogromne okulary, które nosi Glenn Close w filmie, to faktyczne oprawki “Mamaw”. Rodzina pożyczyła je Close podczas produkcji.
 • Po ukończeniu prawa, prawdziwy J.D. Vance pracował jako dyrektor w Mithril Capital Management, firmie venture capital należącej do Petera Thiela, założyciela PayPal i pierwszego inwestora w Facebooka. W początkach 2018 roku Vance rozważał start w wyborach do Senatu Stanów Zjednoczonych jako republikanin. Peter Thiel przekazał 10 milionów dolarów na wsparcie Vance’a w wyborach do Senatu Stanów Zjednoczonych w 2022 roku w stanie Ohio.
 • Rodzina oryginalnego autora J.D. Vance’a była czasami na planie, a Glenn Close powiedziała, że była zadowolona widząc, jak jeden z jego braci popłakał się, oglądając jej uchwycenie istoty charakteru ich babci w jednej konkretnej scenie. Po tym doświadczeniu Glenn wiedziała, że osiągnęła sukces.

Podsumowanie

Film “Elegia dla bidoków” otrzymał różne oceny na stronach takich jak Filmweb, IMDb i TMDb. Na Filmwebie zdobył ocenę 7,1, na IMDb 6,7, a na TMDb 6,8. Te oceny sugerują, że film może być interesujący dla osób lubiących dramaty. Jednakże, ze względu na średnie oceny, może nie przypaść do gustu tym, którzy oczekują czegoś wyjątkowego lub bardziej dynamicznego. Mimo to, warto dać mu szansę i samodzielnie ocenić czy ten film przypadnie nam do gustu.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo