Konto Premium

Egzorcysta. Wyznawca cały film

Konto Premium

Egzorcysta: Powrót do przeszłości

W lesie dwie dziewczynki nagle znikają na trzy dni, po czym wracają bez żadnej pamięci o tym, co się z nimi wydarzyło. Ojciec jednej z dziewczynek postanawia odnaleźć Chris MacNeil, która została na zawsze zmieniona przez to, co spotkało jej córkę pięćdziesiąt lat temu.

Chris MacNeil, znana aktorka, przeżyła koszmar, gdy jej córka została opętana przez złego ducha. Teraz ojciec jednej z zaginionych dziewczyn prosi ją o pomoc w odnalezieniu odpowiedzi na tajemnicze zniknięcie i utratę pamięci jego córki.

Podczas wspólnego śledztwa Chris odkrywa, że istnieje powiązanie między obecnymi zaginięciami a wydarzeniami sprzed pięćdziesięciu lat. Okazuje się, że duch, który opętał jej własną córkę, powrócił i teraz grasuje w okolicy.

Razem z ojcem dziewczynki Chris wyrusza na niebezpieczną podróż, aby stawić czoła złemu duchowi i uwolnić jego ofiary. Ich determinacja i odwaga zostaną wystawione na próbę, gdy będą musieli zmierzyć się z przerażającymi siłami nadprzyrodzonymi.

Egzorcysta: Powrót do przeszłości to film pełen napięcia i grozy, który ukazuje walkę między dobrem a złem oraz siłę rodzicielskiej miłości. Czy Chris MacNeil zdoła pokonać demona i ocalić zaginione dziewczynki? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w mrocznym świecie egzorcyzmów i nadprzyrodzonych zjawisk.

Obsada aktorska w filmie „Egzorcysta. Wyznawca”

Aktorzy:

 • Leslie Odom Jr. jako Victor Fielding
 • Ann Dowd jako Angela
 • Olivia Marcum jako Katherine
 • Ellen Burstyn jako Chris MacNeil
 • Antoni Corone jako Ojciec Phillips
 • Norah Murphy jako Hannah

Ciekawe informacje o „Egzorcysta. Wyznawca”

 • Ellen Burstyn odmówiła powtórzenia swojej roli, a następnie otrzymała podwojoną pensję. Burstyn pomyślała: “Czuję, że diabeł pyta o moją cenę.” Ostatecznie zaakceptowała ofertę, używając pensji na ufundowanie stypendium MFA dla aktorów na Uniwersytecie Pace, gdzie Actors Studio prowadzi program nauczania. Burstyn jest dożywotnim członkiem Actors Studio i współprezesem.
 • 26 lipca 2021 roku potwierdzono, że oryginalna gwiazda Ellen Burstyn powróci jako Chris MacNeil po raz pierwszy od Egzorcysty (1973).
 • Linda Blair powtórzy swoją ikoniczną rolę jako Regan MacNeil. Jak duże będzie jej zaangażowanie, jest jeszcze nieznane.
 • Po śmierci Williama Friedkina, pisarz i krytyk filmowy Ed Whitfield opublikował to na Twitterze i Facebooku:
  “William Friedkin kiedyś powiedział do mnie: ‘Ed, facet, który zrobił te nowe sequele Halloweena, właśnie zamierza zrobić sequel do mojego filmu Egzorcysta. Tak, mój znakomity film ma zostać rozszerzony przez człowieka, który zrobił Ananasowy Express. Nie chcę być w pobliżu, gdy to się stanie. Ale jeśli istnieje świat duchów i mogę wrócić, planuję opętać Davida Gordona Greena i uczynić jego życie piekłem.’”
 • Egzorcysta (1973) został następnie kontynuowany przez Egzorcystę (2016) na Fox, który działa jako bezpośredni sequel do oryginalnego filmu i ignoruje inne części serii. Pomimo powszechnej uznania krytyków, Fox anulował serial po drugim sezonie. Przypuszczalnie ten film wyczyści kartę i zaoferuje nową interpretację powieści Williama Petera Blatty’ego, jeśli zostanie faktycznie wyprodukowany.

Podsumowanie

Film “Egzorcysta. Wyznawca” otrzymał różne oceny od użytkowników na stronach Filmweb i TMDb. Na Filmwebie uzyskał ocenę 6, natomiast na TMDb ocenę 6.

“Egzorcysta. Wyznawca” to horror, który może przyciągnąć uwagę pewnej grupy widzów, ale niekoniecznie wszystkich. Dla miłośników tego gatunku filmowego, którzy lubią dreszczyk emocji i napięcie, może to być interesujące doświadczenie. Jednakże dla osób, które nie są fanami horrorów lub nie przepadają za filmami z elementami nadprzyrodzonymi, ten film może okazać się mniej atrakcyjny.

Podsumowując, “Egzorcysta. Wyznawca” jest filmem dla tych, którzy lubią horror i są otwarci na historie związane z nadprzyrodzonymi zjawiskami. Dla osób o innych preferencjach filmowych może nie być to najlepszy wybór.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo