Konto Premium

Egzorcysta papieża cały film

Konto Premium

Egzorcysta papieża – opis fabuły

Film “Egzorcysta papieża” oparty na prawdziwych wspomnieniach opowiada historię włoskiego księdza Gabriela Amortha, który przeprowadzał egzorcyzmy dla Watykanu. Główną rolę w filmie gra Russell Crowe, wcielając się w postać Amortha.

Ksiądz Amorth, który zmarł w 2016 roku, był znanym egzorcystą i pozostawił po sobie wiele relacji z przeprowadzonych egzorcyzmów na całym świecie. Film oparty jest na książce autorstwa samego Amortha, która w Polsce ukazała się pod tytułem “Wyznania egzorcysty”.

Fabuła skupia się na życiu i pracy księdza Gabriela Amortha, ukazując jego codzienne starania w walce z demonami i oczyszczaniu dusz. Widzowie będą mieli okazję poznać tajemnice egzorcyzmów oraz świadectwa osób uwolnionych spod wpływu złych mocy.

Film “Egzorcysta papieża” przeniesie nas do tajemniczego świata duchowego, gdzie dobro i zło toczą nieustanną walkę. Przeplatając elementy horroru, dramatu i religii, produkcja zapewni widzom niezapomniane emocje i refleksję nad istnieniem sił nadprzyrodzonych.

Obsada aktorska w filmie „Egzorcysta papieża”

Aktorzy:

 • Russell Crowe jako Ojciec Gabriel Amorth
 • Daniel Zovatto jako Ojciec Esquibel
 • Alex Essoe jako Julia
 • Franco Nero jako Papież
 • Peter DeSouza-Feighoney jako Henry
 • Laurel Marsden jako Amy
 • Cornell John jako Biskup Lumumba
 • Ryan O’Grady jako Kardynał Sullivan
 • Bianca Bardoe jako Rosaria

Ciekawe informacje o „Egzorcysta papieża”

 • W tym filmie imię demona to Asmodeusz. W świętych tekstach żydowskich występuje Ashmedaj, który jest królem demonów. Spędził pewien czas w towarzystwie króla Salomona jako więzień, zanim uciekł z powrotem do swojej domeny.
 • Według wywiadu z Danielem Zovatto, w swoich badaniach odkrył, że ojciec Amorth często zachowywał poczucie humoru podczas przeprowadzania egzorcyzmów, ponieważ diabeł lubił ironię, ale nienawidził humoru. Przykładem upodobania demonów do ironii jest scena, w której opętane dziecko powoduje upadek krzyża ze ściany mówiąc: “Czy (Bóg) na to pozwolił?” a obrzydzenie demona do humoru jest zauważalne w następnej chwili, gdy dziecko mówi: “Nie możesz się już zawsze ukrywać za swoimi żartami, Gabriele.”
 • Papież w tym filmie, grany przez Franco Nero, to fikcyjna wersja Jana Pawła II, który był papieżem w 1986 roku, w czasie, kiedy rozgrywa się ta historia.
 • Około 1 godziny i 14 minut, podczas pokazywania śmierci Rosarii, krew na chodniku wokół niej tworzy kształt dwóch skrzydeł, podobny do anioła.
 • Russell Crowe spotkał się z osobistymi przyjaciółmi ojca Amortha, w tym z jednym, który towarzyszył Amorthowi podczas ponad 150 egzorcyzmów, aby lepiej poznać postać, którą grał.

Podsumowanie

Film “Egzorcysta papieża” otrzymał różne oceny na różnych platformach. Na Filmwebie uzyskał ocenę 5,9, na IMDb 6,1, a na TMDb 7,1. Jest to horror, który może przyciągnąć uwagę niektórych widzów, ale niekoniecznie wszystkich. Osoby lubiące filmy z gatunku horroru mogą być zainteresowane tym filmem ze względu na jego oceny na TMDb i IMDb. Jednak dla tych, którzy nie są fanami horrorów, może to być film nieodpowiedni. Ostateczna decyzja co do oglądania tego filmu powinna zależeć od indywidualnych preferencji i tolerancji na straszne sceny.

Przypisy

Do napisnia artykułu użyto informacji ze stron:

Polecane

zastepstwo
Zastępstwo
nocne-lowy
Nocne łowy
nocne-lowy
Nocne łowy
kosmiczne-swieta
Kosmiczne święta

Wymagana rejestracja

Zarejestruj się i zyskaj dostęp do niezawodnej wyszukiwarki filmów takich jak ten!

Premium 14,99zł / jednorazowo